Mladost pokerom golova ispratila Dečić, porazi Rudara i Budućnosti

Mladost, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 27.02.2016. 15:03h

Lider se brzo oporavio od neočekivanog poraza u Baru od Mornara - Mladost je sa četiri gola u mreži ispratila goste iz Dečića i povećala prednost na tabeli u odnosu na najbliže pratioce na tabeli, Rudar i Budućnost, koji su poraženi u Golubovcima, odnosno Baru.

Do 15. pobjede ove sezone došla je golovima Ivana Vukovića u 14, Miloša Šćepanovića u 21. i 89. i Zorana Kokota u 80. minutu.

Zeta je "skinula skalp" Rudaru, sa 2:0. Domaćin je golovima Darka Bjedova u 51. i Miljana Vlaisavljevića u 60. minutu prekinuo seriju od pet uzastopnih poraza i upisao šesti trijumf ove sezone.

Nakon Mladosti, Mornar je iznenadio i Budućnost, i uhvatio zalet u borbi za oostanak. Pobjednika duela odučio je Jovan Vučinić 75. minutu.

Bokelj je u Kotoru pobijedio Grbalj 3:0 i preuzeo treće mjesto na tabeli. Do druge pobjede na startu proljećnog dijela šampionata došao je golovima Dejana Đenića u 55, Ilije Bogdanovića u 73. i Dejana Kotorca u 78. minutu.

Maksimalan učinak na startu proljećnog dijela sezone, kao Bokelj i Mornar, ima i Iskra, koja je kao gost slavila protiv Petrovca 4:2

Do pobjede došla je golovima Uroša Đuranovića u 19, Darka Vučića u 26, Olafenija Samsona u 58. i Miloša Kalezića u 65. minutu.

Pogotke za Petrovac postigli su Boris Kopitović u 51. i Šuta Joboši u 69. minutu.

Utakmica između Lovćena i Sutjeske, odlovžena je za sjutra zbog snijega na terenu stadiona na Cetinju.

Šćepanović uvećao vođstvo na listi strijelaca

Fudbaler Mladosti, Marko Šćepanović, sa 13 postignutih golova, vodeći je na listi strijalaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Zete, Darko Bjedov i Boris Kopitović iz Petrovac, dijele drugo mjesto sa po 11 pogodaka, dok je jedan manje postigao doskorašnji golgeter Budućnosti.

Po sedam puta u listu strijelaca upisali su se Pjeter Ljuljđuraj (Dečić), Damir Kojašević (Mladost), Ivan Marković (Rudar)i Miloš Nikezić (Bokelj), po šest golova postigli su Šaleta Kordić (Sutjeska), Dejan Zarubica (Sutjeska), Miloš Đalac (Lovćen) i Petar Vukčević (Grbalj), a po pet Bojan Kopitović (Grbalj) i Danko Kovačević (Iskra).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, dok je prošle najbolji bio golgeter Sutjeske Goran Vujović.