Junajted odradio Šruzberi i zakazao četvrtfinale protiv Vest Hema

Mančester junajted, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.02.2016. 21:49h

Luj van Gal je bio iskren pred gostovanje Šruzberiju i rekao da se u ovom trenutku Mančester junajteda ne plaši nijedna ekipa na svijetu.

Možda je ta izjava i uticala na igrače, s kojima Holanđanin baš i nije u dobrim odnosima - "crveni đavoli" su slavili na terenu trećeligaša rezultatom 3:0 i plasirali se u četvrtfinale FA kupa.

Domaćin je odolijevao do finiša prvog poluvremena, a onda su Kris Smoling u 37. i Huan Mata u sudijskoj nadoknadi riješili pitanje plasmana među osam najboljih.

Drugih 45 minuta su bili stvar rutine, a u moru prilika velikana sa "Old traforda" jednu je iskoristio Džesi Lingard.

Rival Junajtedu u četvrtfinalu biće Vest Hem, koji je juče deklasirao Blekburn na "Ivud parku" sa 5:1.

Poznata su još dva para četvrtfinala (Everton - Čelsi i Reding - Kristal Palas), a jedina dilema je da li će proći Arsenal ili Hal. Prvi meč na "Emirejtsu" je završen bez golova, a pobjednik ovog duela biće domaćin Votfordu.