Petarda na "Olimpiku": Navijači zviždali Spaletiju, Roma odradila Palermo

91 pregleda 3 komentar(a)
Roma, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.02.2016. 21:48h

U Rimu je bio paklen današnji dan, počeo je svađom Lućana Spaletija i Franćeska Totija, a završio se furioznom partijom "vučice" protiv Palerma.

Spaleti je izviždan od strane navijača jer je kapitena navodno izbacio iz tima, a Toti je očekivano dobio ovacije publike na "Olimpiku" i sve to je bio uvod u veliku pobjedu od čak 5:0.

"Čestitam ekipi, odradili smo veliki posao", rekao je Spaleti, ali naravno da je morao da prokomentariše i "slučaj Toti".

"Toti? Sve što se dogodilo, dogodilo se u trenutku. Treniraće s ekipom već sjutra", dodao je bivši trener Zenita.

Noć u Rimu je upotpunio Edin Džeko nestvarnim promašajem, a onda prelijepim golom za 1:0, dok je šou u drugom poluvremenu imao Mohamed Salah. Pamtiće se drugi pogodak Egipćanina na meču (za 4:0), a napadač iz Bosne i Hercegovine je na kraju zaključio goleadu u Vječnom gradu.

Bila je to posebna noć definitivno, jer se na teren vratio Kevin Strotman i zaigrao od 78. minuta nakon 13 mjeseci pauze zbog teške povrede.

"Osjećao sam strah kada sam izašao na teren, ali uradiću sve da opet budem onaj stari", istakao je holandski vezista.

Roma se tako vratila na četvrto mjesto ispred Intera i opet ima dva boda manje od trećeplasirane Fiorentine.

A "viola" ne želi da se odrekne borbe za Ligiu šampiona. „Ljubičasti” su slavili u Bergamu, uprkos teškom meču koji su u četvrtak u Ligi Evrope odigrali protiv Totenhema

Fiorentina je lomila otpor Atalante sve do 67. minuta (pogodio je Mati Fernandes), a kada je Teljo udvostručio prednost desetak minuta prije kraja, činilo se da je meč riješen.

Ipak, Atalanta se nije predavala, pa je gledan spektakularan finiš.

"Slavili smo na terenu gdje su mnogi ostavili bodove ili će ih ostaviti do kraja šampionata. Gostovanje u Bergamu je poznato kao jedno od težih i ova tri boda mogu da budu ključna u borbi za Ligu šampiona", kazao je trener Fiorentine Paulo Souza.

Đenova je na svom terenu protiv Udinezea upisala trijumf i prekinula niz od pet utakmica bez pobjede.

Udineze je, s druge strane, i osmi meč zaredom okončao bez pobjede, iako je vodio u Đenovi. A u 90. minutu je penal za remi promašio Antonio di Natale.

Sasuolo je pobjedom protiv Empolija praktično obezbijedio opstanak u italijanskoj eliti, jer je sakupio 38 bodova...

Roma - Palermo 5:0 (Džeko 30, 89, Keita 52, Salah 60, 62)

Frozinone - Lacio 0:0

Atalanta - Fiorentina 2:3 (Konti 84, Pinilja 90+1 - Fernandes 67, Teljo 81, Kalinić 87)

Đenova - Udineze 2:1 (Ćerći (penal) 57, Laksalt 70 - Adnan 33)

Sasuolo - Empoli 3:2 (Berardi 41, Defrel 48, 50 - Zjelinski 36, Makarone (penal) 70)

Torino - Karpi 0:0