Inter konačno pravi, Veroni gradski derbi protiv Kjeva

Mauro Ikardi i Eder, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.02.2016. 21:58h

Interu je svanulo protiv Sampdorije u utakmici u kojoj je podsjetio na tim koji je prvi dio sezone uglavnom proveo na liderskoj poziciji.

Pred Žozeom Murinjom i Ronaldom na tribinama milanski tim je znao kako da izađe na kraj sa Đenovljanima - slavio je sa 3:1 golovima Danila D'Ambrozija, Žoaa Mirande i Maura Ikardija.

Upravo je Ikardi, makar se tako vjeruje, jedan od razloga zašto je Murinjo bio na tribinama (navodno, želi ga u Mančester junajtedu), a Argentinac je pokazao da je pravi čovjek za golove...

Inter je prva dva pogotka dao iz prekida, a kada se Sampdorija otvorila zadao joj je konačan udarac sredinom drugog poluvremena. Stevan Jovetić je bio na terenu od 88. minuta.

Verona je pobijedila i drugi put ove sezone, i to tako što je navijačima priredila trijumf protiv gradskog rivala Kjeva.

Na "Bentegodiju" je bilo 3:1, pa je Verona opet vratila vjeru da može do opstanja. Nakon ove pobjede tim Luiđija del Nerija je na sedam bodova od timova koji su najbliži zoni ispadanja.

Toni u prvom i Pacini u drugom donijeli su Veroni sigurnih 2:0, ali je isključenje Morasa i penal koji je iskoristio Pelisije vratili neizvjesnost.

Ipak, Verona se odbranila, a pomogao joj je i defanzivac protivnika Spolji koji je kasnije dobio drugi žuti karton...

Tačku na trijumf Verone stavio je Jonica u 95. minutu.

Del Neri je postao prvi trener u istoriji koji je u ovom derbiju pobijedio sa dva različita kluba.

Inter - Sampdorija 3:1

D'Ambrozio 23, Miranda 57, Ikardi 73 - Kvaljarela 90+1.

Verona - Kjevo 3:1