Barsa se prošetala kroz Hihon, 300. gol Mesija u Primeri

Meč na "Molinjonu" Mesi nije obilježio samo golovima, već i rekordima - njegov pogodak za 0:1 u 25. minutu bio je 300. koji postigao u Primeri, a ukpno 10.000. u istoriji Barselone!
Mesi, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.02.2016. 20:03h

Dva gola Lea Mesija i jedan Luisa Suaresa bili su dovoljni Barseloni za pobjedu od 3:1 protiv Sportinga u Hihonu u zaostalom meču, te bijeg na šest bodova u odnosu na drugoplasirani Atletiko (sedam u odnosu na trećeplasirani Real).

Najbolji fudbaler na svijetu pogađa toliko često da mu je pripala čast da postigne i 9,000. gol od osnivanja slavnog katalonskog kluba - uradio je to protiv Almerije, 2010. godine.

Katalonci su se trijumfom u Hihonu učvrsitili na prvom mjestu, sa velikim šansama da za 14 kola odbrane titulu šampiona, dok se Luis Suares 23. golom učvrstio na prvom mjestu liste strijelaca (Ronaldo je dao dva manje). Urugvajac je, uz to, promašio i penal.

Sporting Hihon - Barselona 1:3