Real otpisao Romu, Volfsburg na korak od četvrtfinala

Real slavio 2:0 u Rimu, golovima Ronalda i Hesea. Volfsburg bolji od Genta u gostima 3:2
Real, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.02.2016. 21:55h

Fudbaleri Reala praktično su riješili dvomeč sa Romom u osmini finala Lige šampiona.

Golovima Kristijana Ronalda i Hesea, madridski tim slavio je 2:0 u Rimu na trenerskom debiju Zinedina Zidana u elitnom takmičenju.

Ronaldo je postigao 89. gol, 12. ove sezone, Hese prvi u Ligi šampiona.

Franćesko Toti vjerovatno odigrao posljednje minute pred domaćin navijačima na evropskoj sceni. Legendarni kapiten Rome ušao u finišu meča, simbolično najvivši kraj blistave karijere.

U drugom meču večerašnjeg programa, Volfsburg slavio u Gentu 3:2, iako je vodio 3:0. "Vukovi" ne bi trebalo da imaju problema da osiguraju plasman među osam najboljih u revanšu na domaćem terenu.

Tok mečeva

89. minut - Gent se ne predaje. Kulibali smanjio zaostatak za Volfsburgom na 3:2. Mogu li Belgijanci do remija u posljednjim trenucima.

86. minut - riješen meč u Rimu, vjerovatno i dvoboj Rome i Reala. Hese pogodio za goste, Madriđani vode 2:0.

80. minut - Genk smanjio na 3:1 protiv Volfsburga. Strijelac Kums.

80. minut - Roma tražila penal, nakon starta Karvahala nad Florencijem. Sudija je procijenio da start nije bio za najstrožu kaznu...

79. minut - Džeko propustio najbolju šansu za Romu. Zavukao se između Varana i Ramosa, ali je tukao u spoljnji dio mreže za sedam-osam metara iskosa sa lijeve strane.

74. minut - sjajna šansa za Real. Rodriges je ubacio sa desne strane, Ronaldo zahvatio loptu glavom, dobro gađao suprotni ugao, ali je lopta prošla za desetak centimetara pored stative.

72. minut - pokušao je dobro Vanker sa 20-ak metara, pored Navasovog gola.

71. minut - Real je nakon gola kontrolisao situaciju na terenu. Ipak, Roma je najozbiljnije ugrozila gol, kada je Salah probio po desnoj strani, ubacio dobro, ali je Varan intervenisao ispred Džeka.

60. minut - jedan četvrtfinalista praktično je poznat. Volfsburg vodi u gostima protiv Genta 3:0. Nakon dva gola Drakslera, pogodio je i Maks Kruse.

57. minut - iznenada Real je poveo, ali lako je timu ,koji ima takvog "predatora" kakav je Kristijano Ronaldo. Dva dodira klase Portugalca - pomjerio je loptu sa lijeve na desnu nogu, Florenci je ušao u blok kasno, ali ubrzao let lopte koja je završila u lijevom uglu gola Rome.

54. minut - Volfsburg vodi 2:0. Ponovo Draksler. "Vukovi" jednom nogom u četvrtfinalu.

Na drugoj strani, pokušaj bijega El Šaravija, na vrijeme je istrčao Navas.

54. minut - prvi šut u okvir gola na meču, s tim da je lopta nakon udarca Karvahala jedva stigla do Šćešnjog.

Dva kornera za Romu u uvodu drugog poluvremena.

Domaćin agresivan, kao da je osjetio da može da ozbiljnije ugrozi protivnika.

Počela su druga poluvremena u Rimu i Gentu.

Roma i Real igraju dinamičnu, ali utakmicu punu grešaka sa obje strane.

Gosti imaju loptu u posjedu, ali potpuno nemoćni protiv pokretljivih Rimljana - Real bez šuta u okvir gola u prvih 45 minuta.

Roma čeka da uradi nešto više iz kontri. Pokušali su Salah i El Šaravi, budni su i dovoljno brzi defanzivci Reala.

44. minut - Volfsburg vodi u Gentu - Julijan Draksler pogodio za goste.

Konačno malo prostora za Romu - El Šaravi je pobjegao po lijevoj strani, ali je Varan sjajno zatvorio prostor i igrača.

Real povećao posjed i dominaciju - 66 odsto vremena lopta je u nogama gostiju, ali nema ni golova, ni šansi...

33. minut - lijepa kombinacija Ronalda i Marsela, efektan volej Brazilca sa ivice šesnaesterca - pored gola.

Dva dobra napada po lijevoj strani, mnogo je, međutim, igrača Rome iza lopte, a za sada sigurno djeluje i tandem štopera Ridiger - Manolas.

Šansa za Volsburg na gostovanju Gentu. Srpski štoper Mitrović umalo je pogodio sopstvenu mrežu, spasio ga je saigrač na golu Sels.

22. minut - peti korner Reala, prvi put je jedan igrač gostiju zahvatio loptu. Benzema je tukao preko gola iz teške pozicije.

Nema golova na meču Gent - Volfsburg. Najbolju šansu imao je domaćin, preko Fokea u 11. minutu.

18. minut - prva opasnost pred golom Reala - Florenci za El Šaravija sa desne strane, ali je dobro pokriven na petercu bio napadač Rome.

Pokretljiva odbrana Rome ne dozvoljava igračima Reala da nametnu inicijativu. Vrlo brzo igrači domaćeg tima izlaze naprijed i prenose igru na polovinu rivala.

9. minut - prvi šut na "Olimpiku". Ronaldo sa 35 metara iz slobodnog udarca daleko od gola.

Dobar ritam na početku meča u Rimu. Jasno je da će Roma čekati šansu iz kontri, računajući na brzinu El Šaravija i Salaha, kao i Perotija.

Roma je dobila samo dvije od posljednjih 15 mečeva u Ligi šampiona.

Da li je Spaleti vratio pobjednički duh?

Posljednji duel Rome i Reala u Ligi šampiona završen je pobjedom rimskog kluba, a Mirko Vučinić bio jedan od heroja. Naš as dao je gol na Bernabeuu, u pobjedi 2:1.

Istim rezultatom završen je i meč na Olimpiku.

Počele su utakmice u Rimu i Gentu.

Roma i Real odigraće jedan od derbija osmine finala Lige šampiona.

Zinedin Zidan, čovjek koji je Realu donio titulu prvaka Evrope debitovaće kao trener u elitnom takmičenju i to bi bio dovoljan razlog da duel na "Olimpiku" bude poseban.

Zizu je kao igrač Juventusa imao dosta uspjeha protiv Rome, za njega je, međutim, trenerski izazov možda još i veći nego igrački.

Poznati su i sastavi timova.

Roma: Šćešnji - Florenci, Manolas, Ridiger, Dinj - Pjanić, Vanker, Naingolan - El Šaravi, Peroti, Salah.

Real: Navas - Karvahal, Ramos, Varan, Marselo - Kros, Modrić, Isko - Rodriges, Ronaldo, Benzema.

Roma, dakle, sa trojicom brzih igrača u napadu, Real u očekivanom sastavu, bez povrijeđenih Bejla i Pepea.

U drugom, mnogo nezanimljivijem meču, sastaju se Gent i Volfsburg.