Everton pobijedio Njukasl, remi Votforda i Čelsija

Votford je na svom terenu uspio da odoli prvaku Englske - Čelsiju koji je tokom većeg dijela meča imao inicijativu, ali nije uspio da ostvari trijumf.
Dijego Kosta, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.02.2016. 22:27h

Fudbaleri Evertona pobijedili su večeras na svom stadionu Njukasl sa 3:0, dok su Votford i Čelsi odigrali neriješeno bez golova u posljednjim utakmicama 24. kola engleske Premijer lige.

Everton je u Liverpulu, pred svojim navijačima, okončao seriju od pet utakmica bez trijumfa u prvenstvu Engleske.

Everton je poveo u 23. minutu golom Arona Lenona na asistenciju Toma Kleverlija, da bi prednost duplirao Ros Barkli u 88. minutu iz jedanaesterca. Samo pet minuta kasnije ponovo je bio precizan sa penala za konačnih 3:0.

Everton poslije današnjeg trijumfa zauzima 11. mjesto sa 32 boda, dok je Njukasl 18. sa 21.

Najbolju priliku za Čelsi propustio je srpski reprezentativac Branislav Ivanović u 78. minutu, kada je sa oko osam metara desno iskosa na povratnu loptu Edena Azara šutirao pravo u golmana Votforda Eurelja Gomesa.

Votford zauzima deveto mjesto sa 33 boda, dok je Čelsi 13. sa 29.