Prvi Zidanov kiks na klupi Reala, Savić bez greške u remiju Atletika

Tim Dijega Simeonea je dominirao, imao nekoliko odličnih šansi i igrača više od 61. minuta (isključen Vitolo), ali je raspoloženi Serhio Riko sačuvao mrežu
Ronaldo, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.01.2016. 21:46h

Preuzeo je Real prije samo dvije sedmice, a već je osjetio koliko je surov trenerski posao - Zinedin Zidan je zaostao dva dodatna boda za Barselonom nakon prvog kiksa na klupi „kraljevskog kluba”, večeras na gostovanju Betisu (1:1).

Goleada protiv Deportiva i Sportinga (5:0, 6:1), više se niko i ne sjeća, Madriđani su sve dalje od šampionskog trona.

Betis je je poveo fantastičnim golom Sehuda u 7. minutu - iz voleja, sa 20 metara, pravo u rašlje golmana Navasa.

Real se mučio do poluvremena, u nastavku je stvorio dovoljno šansi da nadoknadi i mnogo veći zaostatak, ali je postigao samo jedan gol, i to iz ofsajda - Benzema je ubacio loptu u mrežu, nakon akcije Iska i Hamesa.

Ostalo je još 20 minuta, Ronaldo je imao dvije dobre šanse, ali je Betis odolio.

Kiksao je i Atletiko Madrid, propustivi šansu da narednog vikenda otputuje na „Kamp Nou” kao lider - ekipa Dijega Simeonea igrala je 0:0 sa Seviljom, a nije joj pomogao ni igrač više u posljednjih pola sata (isključen Vitolo).

"Dođe i takav dan, kad lopta neće u gol", kazao je Koke, vezista domaćih.

„Kolćonerosi” nakon 21 kola imaju 48 bodova, koliko i Barselona, koja zbog učešća na Svjetskom prvenstvu za klubove ima i meč manje. Real je ostao na 44.

Atletiko je dominirao protiv Sevilje, imao nekoliko odličnih šansi, posebno u finišu sa igračem više, ali je raspoloženi Serhio Riko sačuvao mrežu.

Crnogorski reprezentativac Stefan Savić igrao je cijeli meč i bez greške odradio posao. Atletiko, uostalom, nije primio gol, zakazali su napadači...