Dibala srušio Romu: Juve nastavio jurnjavu za Napolijem

1 komentar(a)
Paulo Dibala, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.01.2016. 21:50h

Od večeras u Seriji A postoji šampionska trka udvoje - između Napolija i Juventusa, koji melju sve pred sobom.

Napolitanci su pobijedili Sampdoriju sa 4:2 (strijelci Iguain, Insinje, Hamšik i Mertens), ali je "stara dama" odgovorila i sačuvala dva boda minusa - savladala je Romu u Torinu i upisala 11. trijumf zaredom u Seriji A.

Jedini gol postigao je Paulo Dibala, ključni čovjek Juvea ove sezone, koji je u 77. minutu rutinski zatresao mrežu nakon odlične asistencije Pola Pogbe.

A tim koji polako odustaje od borbe za Skudeto je Inter - milanski tim je odigrao samo 1:1 protiv Karpija kod kuće, pa sada kasni četiri odnosno šest bodova za Juveom i Napolijem.

Inter je vodio golom Rodriga Palasija u finišu prvog poluvremena, a kazna za lošu igru i promašaje uslijedila je u 92. minutu kada je Handanovića savladao Kevin Lazanja.

"Crno-plavima" je ovo treći meč zaredom na "Meaci" u kojem su primili gol u sudijskoj nadoknadi - sada su remizirali, a prethodna dva duela protiv Lacija i Sasuola su izgubili. Stevan Jovetić je bio na terenu posljednjih desetak minuta.

Roma nakon poraza u Torinu ima 10 bodova manje od Juvea, a Lućano Spaleti nakon dva meča od kada je zamijenio Rudija Garsiju nema pobjedu, jer je na debiju osvojio samo bod na "Olimpiku" protiv Verone.

I Lacio je pobijedio Kjevo, i to nakon preokreta u drugom poluvremenu, dok je Bolonja slavila u gostima protiv Sasuola.

Juventus - Roma 1:0 (Dibala 77)

Fiorentina - Torino 2:0 (Iličić 24, Rodriges 83)

Inter - Karpi 1:1 (Palasio 39 - Lazanja 90+2)

Lacio - Kjevo 4:1 (Kandreva (penal) 66, 81 Kataldi 72, Keita 90+6 - Cesar 5)

Palermo - Udineze 4:1 (Kvajson 35, Hiljemark 56, Lazar 77, Trajkovski 87 - Tero 79)

Sampdorija - Napoli 2:4 (Korea 45, Eder 73 - Igain 9, Insinje (penal) 18, Hamšik 60, Mertens 79)

Sasuolo - Bolonja 0:2 (Đakerini 68, Flokari 90+3)

Verona - Đenova 1:1 (Pacini 39 - Kopola (autogol) 19)