Njukasl preživio Junajted, tek druga pobjeda Aston Vile

Pol Damet, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.01.2016. 21:56h

Ni tri gola Mančester junajtedu, niti vođstvo od dva razlike nije nije bilo dovoljno da slavi na "Sent Džejms parku".

Bilo je 3:3, nakon što je Njukasl do remija stigao pogotkom Pola Dameta u 90. minutu, koji je tako „poništio” dva gola Vejna Runija.

Prethodno, Junajted je vodio sa 2:0 nakon 38 minuta, a onda su Žoržinio Vajnaldum i Aleksandar Mitrović izjednačili...

Tim Luja van Gala je tako pao na šesto mjesto, jer se opet razigrao Vest Hem i preskočio ga na tabeli - „čekićari” su savladali Bornmut u gostima nakon preokreta golovima Dimitrija Pajea i dvostrukog strijelca Enera Valensije.

Konačno je pobijedila i Aston Vila. U Birmingemu je pao Kristal Palas za tek drugi trijumf "vilenjaka" u ligi.

Njukasl - Mančester junajted (Vajnaldum 42, Mitrović (penal) 67, Damet 90 - Runi (penal) 9, 79, Lingard 38)

Bornmut - Vest Hem 1:3 (Arter 17 - Paje 67, Valensija 75, 84)

Aston Vila - Kristal Palas 1:0 (Leskot 58)