Barsa u finale, Luis Suares u anale

Barsa je u finalu, a Urugvajac Luis Suares će u anale fudbala, kao prvi strijelac het-trika u istoriji ovog takmičenja
1 komentar(a)
Luis Suares, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.12.2015. 12:45h

Barselona će 20. decembra u Japanu igrati u finalu Svjetskog klupskog prvenstav protiv argentinske River Plate.

Barsa je danas u drugom polufinalu u Jokohami savladala prvaka Azije, kineski Gvangžu Evergrande sa 3:0.

Katalonci su u finalu, a Urugvajac Luis Suares će u anale fudbala, kao prvi strijelac het-trika u istoriji ovog takmičenja.

Urugvajac je u 39. mimnutu načeo Gvangžu, tako što je iskoristio očajnu odbranu golmana nakon šuta Ivana Rakitićsa sa 30 metara.

Drugi gol u 50. minutu bilo je pravo remek djelo, jer je Suares leđima okrenut prihvatio dodavanje Inijeste, a onda iz okreta pogodio manirom vrhunskog golgetera.

Treći gol Luis Suares je psotigao nakon možda i prestrogo dosuđenog penala u 67. minutu.

On je prvi striujelac het-trika na turniru prvaka kontinenata i domaćina takmičenja, koji se u ovom formatu igra od 2000. godine. Prije 2000. godine igrao se Interkontinentalni kup, koji je bio jedna utakimica prvaka Južne Amerike i Evrope.

U Interkontinentalnom kupu het-trik je supio da postigne samo Pele u dresu Santosa 1962. godine.

Juče u istom terminu River Plata je sa 1:0 pobijedila Hirošimu za ulazak u finale.

Finale će se odigrati u Jokohami u nedjelju, 20. decembra sa početkom u 11.30 sati