Alonso odveo Bajern u četvrtfinale

56 pregleda 0 komentar(a)
Ćabi Alonso, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.12.2015. 22:10h

Fudbaleri Bajerna, Bajer Leverkuzena i Verdera i Hajdenhajma plasirali su se u četvrtfinala Kupa Njemačke.

Bavarci su među osam najboljih stigli minimalnim trijumfom nad Darmštatom, spektakularnim "projektilom" Ćabija Alonsa krajem prvog poluvremena, sa skoro 30 metara poslije, nakon što je defanzivac gostiju glavom izbacio loptu iz kaznenog prostora.

Bajer iz Leverkuzena je poslije preokreta eliminisao četvrtoligaša Unterahing pobjedom od 3:1.

Unterhahing je iznenadio "farmaceute" golom Bauera u 27. minutu, ali je Ćićarito izjednačio četiri minute kasnije. U 10. minutu nastavka Kisling postiže gol za preokret, da bi pobjedu potvrdio Belarabi u 83. minutu, četiri minuta nakon isključenja veznog igrača domaćina Tafertshofera.

I Verder je napravio preokret u gostima, ali protiv bundesligaša Borusije Menhengladbah sa 4:2.

Borusija je u 32. minutu golom Štindla povela protiv Verdera, koji do preokreta stiže u prvih 15 minuta drugog dijela igre, pogocima Sternberga i Vestergarda.

U 74. minutu "koltovi" golom Hrgote vraćaju rezultat u egal, ali samo minut kasnije veteran Klaudio Pisaro postiže treći gol za Verder, a pobjedu ovjerava Udža tri minuta poslije toga.

U nadoknadi vremena domaćin stiže do trećeg gola, a drugi gol Hrgota je bila slaba utjeha za 53.000 domaćih navijača.

Najzad, Hajdenhajm je slavio 2:0 kod Auea, pogocima Fika i rezerviste Šnaterera početkom drugog poluvremena.