Sutjeska jesenji šampion, Titograd stigao Zetu, preokret Grblja, odloženo u Danilovgradu

Danas je na programu bilo posljednje kolo jesenjeg dijela sezone Telekom 1. CFL. Meč između Iskre i Budućnosti odložen za sjutra
Budućnost - Sutjeska, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 08.12.2018. 14:08h

Pobjedom protiv "fenjeraša" Mornara, fudbaleri Sutjeske su prvi dio prvenstva završili na prvom mjestu, sa 10 pobjeda i 36 bodova.

Nikšićani su poveli golom Ćetkovića u 31. minutu, ali je Džanović izjednačio u 64. Gol odluke postigao je mladi reprezentativac Bubanja u 71. minutu.

OFK Titograd je pobijedio Rudar pogotkom Zorana Petrovića u 15. minutu i izjednačio se sa Zetom na drugom mjestu, pošto su Golubovčani na “Trešnjici” igrali bez golova protiv Petrovca i nastavili seriju od 14 mečeva bez poraza.

Najzanimljivije je bilo u Radanovićima, gdje je Grbalj pobijedio Lovćen 3:2.

Dva puta je vodila cetinjska ekipa, posljednji put u 85. minutu preko iskusnog Jablana, ali su u finišu Đorđević i Vukčević donijeli preokret za konačnih 3:2.

Zbog lošeg stanja terena u Danilovgradu, poslije obilnih padavina, utakmica Iskra - Budućnost odložena je za sjutra u 13 sati.

Milošević i dalje prvi na listi strijelaca

Fudbaler Iskre, Stefan Milošević sa devet golova vodeći je na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Zete, Nikola Krstović, Božo Marković iz Sutjeske, Goran Vujović iz Lovćena i član Grblja Stefan Đorđebić postigli su po pet golova,

Po jednom manje u listu strijelaca upiusali su se Aldin Adžović iz Zete, Igor Ivanović iz Budućnosti, igrači Sutjeske Stefan Lončar i Luka Merdović, napadač Petrovca, Aleksandar Vujačić, Vojin Pavlović iz OFK Titograda, Denis Džanović iz Mornara i Marko Ćetković iz Sutjeske.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne četiri golgeteri Sutjeske Goran Vujović i Igor Ivanović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.