Podijeljeno još devet viza za 1/16 finala LE, Bobadilja golom u 89. minutu rasplakao Partizan, Zverotić sa Sionom prezimio

Partizan Augsburg, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.12.2015. 22:15h

Završnog dana grupne faze Lige Evrope, u samoj ciljnoj ravnini, posljednjih devet klubova obezbjedili su evropsku „zimnicu“, plasiravši se u šesnaestinu finala Lige Evrope.

Među njima nije prvak Srbije Partizan, koji je shizofreničnu jesen, spojenu od očajnih partija u nacionalnom šampionatu i dobrih rezultata na međunarodnoj sceni, okončao bolnim i šokantnim porazom od Augsburga u Humskoj 3:1.

Partizan Belgrade vs Augsburg 1-3 Highlights... by f100001469543826

„Crno-bijeli“ su izvršili „harakiri“ – vodili su golom Oumarua od 11. minuta, a zatim do 51. minuta primili dva pogotka.

Beograđani su imali rezultat koji ih je vodio dalje do same završnice, kada ih je bez riječi ostavio Bobadilja.

Kako su i bodovno i u međusobnim mečevima izjednačeni, Njemce je dalje odvela bolja gol razlika.

Iz grupe B uz Liverpul među 32 ekipe mjesto je našao i Sion, koji je kao domaćin, sa Elsadom Zverotićem na poziciji desnog beka, odigrao miroljubivih 0:0 sa šarenim sastavom „redsa“.

Fenerbahče nije pobijedio Seltik u Istanbulu, ali mu je i bod bio dovoljan da ciljnu vrpcu u grupi A presječe kao drugoplasirani tim.

Mitjiland je šesnaestinu finala obezbjedio remijem u odlučujućem meču u Danskoj sa Brižem.

Marsej je za 48 minuta u Liberecu završio posao oko osiguranja drugog mjesta u grupi F, postigavši tri gola, a onda je sebi dopustio da primi dva pogotka za minut. Pobjeda mu, ipak, nije izmakla...

Fatos Bećiraj (igrao 90 minuta) je sa svojim Dinamom iz Minska završio takmičenje u Ligi Evrope petim porazom, ovoga puta u Beču, dok je Nikola Vukčević odradio posao sa Bragom, koja je sa bodom iz Groningena obezbjedila prvo mjesto u grupi F.

Lokomotiva je ubjedljivo slavila na gostovanju Skenderbegu, a Sporting je u Lisabonu golovima Slimanija i Ruiza preokrenuo protiv Bešiktaša (3:1), pa su Rusi i Portugalci zatvorili ujednačenu grupu H.

Fiorentina se trijumfom nad Belenšešom u Firenci priključila Bazelu, a Anderleht pobjedom nad Karabagom u Briselu Totenhemu.

Napoli je impresivno okončao pobjednički niz u grupnom takmičenju Lige Evrope – Napolitanci su na svom terenu pobijedili Legiju 5:2 i sa 6 trijumfa, uz gol razliku 21:3 prošli u šesnaestinu finala.

Uz 24 ekipe koje su pregurale grupnu fazu, 14. decembra u žrijebu za šesnaestinu finala manje atraktivnog kontinentalnog takmičenja naći će se i osam trećeplasiranih timova iz Lige šampiona (Porto, Olimpijakos, Mančester junajted, Bajer Leverkuzen, Sevilja, Valensija, Galatasaraj i Šahtjor).

Prvi mečevi igraće se 18. februara, a revanši sedam dana kasnije.