"Đavoli" ostali bez Lige šampiona, Ronaldo brojao do 11

Učesnici osmine finala iz grupa A, B, C i D su Real, PSŽ, Volfsburg, PSV, Atletiko, Benfika, Mančester siti i Juventus.
Ronaldo, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.12.2015. 22:04h

Gotovo je - Mančester junajted ostao je bez Lige šampiona. Neće biti prijatno Van Galu kada prvi put izađe na Old traford, nakon poraza od Volfsburga.

"Đavoli" vodili 1:0, u jednom trenutku bili i u osmini finala, kada su izjednačili na 2:2, a CSKA vodio u Ajndhovenu.

Na kraju, Naldo sa dva gola presudio Junajtedu, a PSV slavio i proslavio prolaz u drugu fazu.

Večerašnje mečeve obilježio Kristijano Ronaldo. Portugalac postigao četiri gola protiv Malmea, ukupno 11 na šest utakmica. Niko prije njega nije postigao dvocifren broj golova u grupnoj fazi.

Dakle, učesnici osmine finala iz grupa A, B, C i D su Real, PSŽ, Volfsburg, PSV, Atletiko, Benfika, Mančester siti i Juventus.

Šahtjor, Mančester junajted, Galatasaraj i Sevilja idu u Ligu Evrope.

Tok mečeva

PSV osgurao osminu finala. Vodi 2:1 protiv CSKA.

86. minut - upisao se i Ibrahimović. PSŽ - Šahtjor 2:0

85. minut - za pet minuta Siti postigao tri gola protiv Borusije. Vilfred Boni za 4:2. Izgleda da će Sevilja dočekati proljeće u Evropi i braniti pehar Lige Evrope.

84. minut - šok za Junajted. Ponovo Naldo. Štoper Volfsburga drugi put strijelac. Sada je Van Galovom timu potrebno čudo. Veliki preokret ili pobjeda CSKA u Ajndhovenu.

82. minut - Junajted izjednačio, autogolom Gilavogija. Ima nade za "đavole".

Kakav preokret na "Itihadu" - za dva minuta Rahim Sterling doveo Siti od 1:2 do 3:2.

78. minut - samo tri minuta PSV je bio van osmine finala. Izjednačio je De Jong. Sada je ponovo Junajted treći u grupi.

75. minut - Džagoev iz penala doveo CSKA u vođstvo u Ajndhovenu. Kakva vijest za navijače Mančester junajteda - ako PSV ne izjednači "đavoli" idu u osminu finala bez obzira na ishod duela u Volfsburgu.

Benfika smanjila protiv Atletika. Strijelac Mitroglu.

74. minut - Real pogodio osmi put - Benzema kompletirao het-trik na asistenciju Iska.

70. minut - debakl Malmea u Madridu. Real vodi 7:0. Kovačić se upisao, nakon pokera Ronalda.

65. minut - Sevilja povela protiv Juventusa, golom bivšeg napadača torinskog kluba Ljorentea. Sevilju, međutim, samo poraz Menhengladbaha ostavlja na evropskoj sceni.

64. minut - odmah je izjednačio Galatasaraj, strijelac Selčuk Inan.

62. minut - iznenađenje u Istanbulu. Vodi Astana protiv Galatasaraja. Gol Tvumasija.

59. minut - Ronaldo se ne zaustavlja - četvrti gol protiv Malmea. Real vodi 6:0.

57. minut - vodi PSŽ protiv Šahtjora. Lukas Moura.

55. minut - Atletiko vodi protiv Benfike 2:0. Lusijano Vijeto.

Deset golova Ronalda u prvoj fazi Lige šampiona. Niko nikad nije postigao dvocifren broj pogodaka u grupnoj fazi. Portugalac pomjera granice.

50. minut - het-trik Portugalca protiv Malmea. Njegov četvrti u Ligi šampiona.

47. minut - Ronaldo postiže drugi gol, četvrti za Real.

U najzanimljivijem meču večerašnjeg programa posljednjeg kola Lige šampiona, Volsburg vodi protiv Mančester junajteda. Ako tako ostane, "đavoli" neće u osminu finala.

I drugi njemački tim vodi protiv ekipe iz Mančestera - Borusija Menhengladbah ima 2:1 protiv Sitija. Gubitnik pri ovom rezultatu je Sevilja, koja vjerovatno na proljeće neće braniti pehar Lige Evrope.

42. minut - preokret i u Mančesteru. Borusija vodi protiv Sitija 2:1, golom Rafaela. Sevilja pred eliminacijom sa evropske scene.

39. minut - u goleadi u Madridu mora da ima mjesta i za Kristijana Ronalda. Real - Malme 3:0, osmi gol Ronalda u Ligi šampiona ove sezone.

33. minut - u duelu za prvo mjesto u grupi, Atletiko vodi protiv Benfike u Portugalu. Saul strijelac. Savić od prvog minuta za "kolčonerose".

29. minut - preokret. Volfsburg vodi protiv Mančester junajteda 2:1. Omaleni Portugalac Vieirinja strijelac drugog gola za njemački tim. Sjajna akcija i asistencija Džulijana Drakslera.

Ronaldo za sada asistira na "Bernebeuu".

24. minut - Real na 2:0. Opet Benzema.

19. minut - Borusija izjednačila na "Itihadu" - Džulijan Korb.

16. minut - vodi Mančester siti protiv Borusije. Rahim Sterling.

14. minut - Volfsburg izjednačio samo četiri minuta nakon gola Junajteda - Naldo strijelac.

12. minut - vodi Real protiv Malmea. Karim Benzema strijelac.

10. minut - u meču odluke Junajted vodi. Mata je pronašao Entonija Marsijala, a najskuplji fudbalski tinejdžer pogodio.

4. minut - velika šansa za Volfsburg. Andre Šurle bio je u opasnoj poziciji, šutirao je visoko preko gola.

Na tribinama je i Aleks Ferguson, u meču odluke za Mančester junajted stiže podrška legende kluba.

Grupa A

Pari sen Žermen - Šahtjor 2:0

Lukas Moura 57, Ibrahimović 86.

Real Madrid - Malme 8:0

Benzema 12, 24, 74, Ronaldo 39, 47, 50, 59, Kovačić 70.

Tabela: Real 16, PSŽ 13, Šahtjor 3, Malme 3

Grupa B

PSV - CSKA Moskva 2:1

De Jong 78, Proper 86. - Džagoev 75. (penal)

Volfsburg - Mančester junajted 3:2

Naldo 14, 84, Vieirinja 29. - Marsijal 10, Gilavogi 82. (autogol)

Tabela: Volfsburg 12, PSV 10, Mančester junajted 8, CSKA 4

Grupa C

Benfika - Atletiko Madrid 1:2

Mitroglu 75. - Saul 33, Vijeto 55.

Galatasaraj - Astana 1:1

Inan 64. - Tvumasi 62.

Tabela: Atletiko 13, Benfika 10, Galatasaraj 5, Astana 4.

Grupa D

Mančester siti - Borusija Menhengladbah 4:2

Silva 16, Sterling 80, 81, Boni 85. - Korb 19, Rafael 42.

Sevilja - Juventus 1:0

Ljorente 65.

Tabela: Mančester siti 12, Juventus 11, Sevilja 6, Borusija 5.

Traže se još samo dva putnika, i to iz grupe B. U nezgodnoj situaciji je Mančester junajted, kome će, najvjerovatnije, biti potrebna pobjeda u Volfsburgu za prolaz među 16 najboljih.

Remi vodi „đavole“, ali samo ako PSV na svom terenu ne savlada otpisani CSKA.

Junajted igra bez Runija, koji je, zvanično, povrijeđen. Engleski mediji, međutim, javljaju da je kapiten odstranjen iz ekipe, jer se na jučerašnjem treningu pojavio u pripitom stanju!

Bilo kako bilo, za Van Galov tim bio bi krah, ako bi nastp u Ligi šampiona završio već u prvoj fazi. Samo četiri puta za 21 godinu, Junajted nije dočekao proljeće u Ligi šampiona.

Junajted je dobio tri prethodne utakmice protiv Volfsburga, koji je u posljednjih sedam duela sa engleskim timovima doživio isto toliko poraza.

Uoči posljednjih 90 minuta u osmini finala su Real, Pari sen Žermen, Atletiko, Benfika, Juventus i Mančester siti.

Benfika i Atletiko u Lisabonu igraju za prvo mjesto u grupi C. "Kolčonerosima", za koje će od prvog minuta igrati Stefan Savić, odgovara samo pobjeda.

Vladimir Rodić na klupi Malmea počinje meč protiv Reala u Madridu.