Fudbaleri Portlanda prvi put šampioni SAD

Portland Timbers, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.12.2015. 10:34h

Ni Los Anđeles Galaksi, ni Njujork Red Bul, ni DC Junajted – novi šampion MLS lige je Portland Timbers.

Sastav iz Oregona je prvi pehar u klupskoj istoriji zaslužio gostujućom pobjedom u finalu nad Kolambus Kruom 2:1.

Već do 7. minuta Portland je imao velikih 2:0, golovima povremenog argentinskog reprezentativca Dijega Valerija, koji je kasnije izabran za MVP-ja finala, i Kostarikanca Rodnija Valasa.

Asistentom za prvi pogodak može se smatrati golman Kolambusa Stiv Klark, koji je naučio lekciju da nema poigravanja u svom petercu.

„Ovo je posebna čast za mene“ – rekao je nakon meča Valeri, koji je propustio početak sezone zbog oporavka od povrede ukrštenih ligamenata koljena.

„Vrijedno sam radio, žrtvovao se i rezultati su stigli.“

Pred dvadesetak hiljada gledalaca, domaćin je učinio duel rezultatski neizvjesnim pogotkom bivšeg igrača Midlsbroa Keija Kamare u 18. minutu, ali više od toga nije mogao...

Timbers je prvi klub iz Portlanda koji je osvojio jednu od pet velikih profesionalnih liga u američkom sportu (NBA, NFL, MLS, MLB i NHL) još od 1977. godine, kada su „Trejlblejzersi“ trijumfovali u NBA ligi.