Buđenje Njukasla: Liverpul pao na "Sent Džejms parku"

1 komentar(a)
Njukasl, Foto: Reuters
Ažurirano: 06.12.2015. 18:09h

Serija neuspjeha Njukasla, veliki niz Liverpula pod komandom Jirgena Klopa i goleade..., sve je slutilo na to da će "redsi" nastaviti da napreduju.

Ali, Premijer liga je takva da Liverpul za 90 minuta na "Sent Džejms parku" ne šutne u okvir gola i da izgubi - "svrake" su slavile sa 2:0, i to autogolom Martina Škrtela nakon centaršuta Žoržinija Vajnalduma u 69. minutu, a onda u sudijskoj nadoknadi i pogotkom tamnoputog Holanđanina.

Njukasl je tako oživio, s ova tri boda je najavio bolje dane, iako je i njegova predstava bila daleko od odlične.

Gosti mogu i da se ljute na sudije, jer je u 83. poništen čist gol Alberta Morena, ali svakako su podbacili.

Klopov Liverpul je tako izdušio u sedmici kada su pokrenute priče o eventualnoj borbi za titulu, samo nekoliko dana nakon što je ponizio Sautempton u Liga kupu sa 6:1.

Ovaj Liverpul očigledno zna kako da igra protiv najboljih u Engleskoj, ali Klopu ostaje da pronađe način da pobjeđuje male utakmice.