Mladost pobijedila Budućnost, slavio i Bokelj

1 komentar(a)
FK Mladost, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 06.12.2015. 14:20h

Fudbaleri Mladosti i Bokelja ostvarili su danas pobjede u posljednjim utakmicama 17. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Mladost je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladala Budućnost 2:0, golovima Dušana Lagatora u 28. i Milana Đurišića u 83. minutu.

Mladost je ranije obezbijedila prvo mjesto na kraju jesenjeg dijela šampionata, a danas je upisala devetu uzastopnu prvenstvenu pobjedu.

Bez poraza je u posljednjih 13 mečeva, od 26. avgusta i duela sa Petrovcem pred svojim navijačima (1:2).

Budućnost je prekinula seriju od pet uzastopnih pobjeda i deset mečeva bez poraza, a bez bodova ostala je četvrti put ove sezone.

Bokelj je u Kotoru, golovima Miloša Nikezića u 39. i Dejana Kotorca u 89. minutu, pobijedio Mornar 2:0.

Domaćin je, nakon dva uzastopna poraza, ostvario osmu pobjedu i preuzeo četvrto mjesto na tabeli.

Mornar je na začelju tabele, a u Kotoru je doživio 12. poraz ove sezone.

Na jučerašnjim utakmicama postignuti su sljedeći rezultati: Sutjeska - Rudar 0:2, Petrovac - Dečić 1:0, Zeta - Grbalj 1:2 i Lovćen - Iskra 4:1.

Mladost je jesenji dio šampionata završila sa 43 boda.

Rudar je drugi sa 34, dok je trećeplasirana Budućnost osvojila 31 bod.

Na četvrtom mjestu je Bokelj sa 27, peti je Dečić sa 26, dok po dva boda manje imaju Sutjeska i Petrovac.