Sutjeska uvećala prednost, Rudar gurnuo Budućnost na 4. mjesto, poraz Petrovca

Sutjeska - Grbalj 3:0, Rudar - Budućnost 2:1, Mornar - Zeta 0:0 i Lovćen - OFK Titograd 2:2, Petrovac - Iskra 1:2, u utakmicama 17. kola Telekom 1. CFL
110 pregleda 0 komentar(a)
Sutjeska - Grbalj, Foto: Milan Šapurić
Ažurirano: 01.12.2018. 16:33h

Sutjeska je iskoristila poraz Budućnosti u Pljevljima i remi Zete sa Mornarom da ubjedljivom pobjedom protiv Grblja uveća prednost na vrhu tabele.

Nikšićani su slavili 3:0 i upisali deveti trijumf u prvenstvu - dva gola postigao je Božo Marković, jedan Bojan Božović, za prvi pravi bijeg aktuelnog šampiona.

Budućnost je u derbiju kola vodila u Pljevljima do 67. minuta, ali su Pljevljaci preokrenuli, pobijedili 2:1 i "gurnuli" Podgoričane na četvrto mjesto, na granicu evropske zone.

Bakić je doveo Budućnost u vođstvo, a mnogo bolju igru Rudara u nastavku krunisali su Sopo i Zečević.

OFK Titograd je na neutralnom terenu, protiv Lovćena na Zlatici, dva puta vodio, ali su se Cetinjani dva puta vraćali u igru - završilo je 2:2.

Ni Zeta nije uspjela da pobijedi, igrala je bez golova protiv "fenjeraša" Mornara.

Porazom kod kuće od Iskre, Petrovac je propustio priliku da se domogne drugog mjesta na tabeli. Danilovgrađani su, s druge strane, ostvarili prvu pobjedu od 15. septembra, a do trijumfa 2:1 vodio ih je dvostruki strijelac Karaklajić.