Miha i Milan bez milosti prema Montelinoj Sampdoriji

3 komentar(a)
AC Milan, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 28.11.2015. 21:51h

Najbolja Milanova partija u sezoni poklopila se sa jednom od najgorih Sampdorije, pa su navijači na "San Siru" dobili ono što teško da su mogli da pretpostave - veliku pobjedu "rosonera" od čak 4:1.

Đakomo Bonavetura je u 16. minutu otvorio očajnog protivnika, Mamadu Nijang je u 38. iz penala najavio trijumf, a početkom nastavka i debakl ekipe koju je prije desetak dana preuzeo Vinćenco Montela. Mihajlović nije imao milosti prema bivšem klubu, pa se do kraja upisao i Luiz Adrijano...

Monteli je ovo drugi poraz na klupi od kada je zamijenio Valtera Zengu - na debiju je izgubio od Udinezea, sada u Gradu mode...

Vlasnik Đenovljana Masimo Ferero sigurno nije očekivao ovakav start "aeroplanina".

A Torino se vratio pobjedama nakon lošeg perioda i slavio u drugom uzastopnom meču.

Na "Komunaleu" u Torino je pala Bolonja, rezultatom 2:0, pa je ekipa Đanpjera Venture i drugu utakmicu zaredom sačuala mrežu, nakon što je u prošlom kolu slavila u Bergamu sa 1:0.

"Granata" se dugo mučila, ali je goste načeo Andrea Beloti u 76. minutu. Trijumf je obezbijedio Đuzepe Vives u 93.

Bolonja je tako prekinula seriju od tri meča bez poraza...

Milan - Sampdorija 4:1 (Bonaventura 16, Nijang 38 (penal), 49, Adrijano 79 - Eder (penal) 87)

Torino - Bolonja 2:0 (Beloti 76, Vives 90+3);

Nedjelja: Roma - Atalanta, Kjevo - Udineze, Frozinone - Verona, Đenova - Karpi (15), Empoli - Lacio (18), Palermo - Juventus (20.45);

Ponedjeljak: Sasuolo - Fiorentina, Napoli - Inter.