Vardi pretekao Van Nistelroja, remi "lisica" i "đavola"

Ekipa Manuela Pelegrinija ostaće prva samo u slučaju da Lester i Mančester junajted u derbiju kola (18.30) odigraju neriješeno.
78 pregleda 0 komentar(a)
Vardi, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 28.11.2015. 19:42h

Napadač Lestera Džejmi Vardi novi je rekorder Premijer lige po broju uzastopnih mečeva na kojima je postigao gol (11). Kakva simbolika, dogodilo se to baš protiv Mančester junajteda, čiji je nekadašnji napadač - Rud van Nistelroj, držao prethodni rekord (10).

Novi gol Vardija anulirao je Bastijan Švajnštajger u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, pa je derbi za prvo mjesto završen miroljubivo - 1:1, za opšti haos na vrhu tabele Premijer lige.

Mančester siti se, naime, probio na prvo mjesto nakon trijumfa nad Sautemptonom (29 bodova), ali samo zbog bolje gol razlike od Lestera. I Arsenal će imati 29 bodova ako sjutra slavi na gostovanju Noriču, dok Junajted ima 29.

Siti je prekinuo mini-seriju od dva meča bez pobjede i trijumfom nad Sautemptonom na "Etihadu" (3:1) se vratio na čelo tabele.

Bez povrijeđenih Kompanija i Davida Silve, a sa tek oporavljenim Aguerom, šampion je minule sedmice pokazao veliku ranjivost i u odbrani i u napadu (na sve se nadovezao poraz od Juventusa u Ligi šampiona), ali protiv Sautemptona nije bilo problema.

De Brujne na asistenciju Sterlinga, pa Fabijan Delf udarcem sa 20 metara, donijeli su "građanima" sigurnih 2:0 već do 20. minuta.

Šejn Long je poslije dodavanja Manea vratio neizvjesnost početkom nastavka, ali je tačku stavio Kolarov, koji je rezantnom dijagonalom pogodio za 3:1 20 minuta prije kraja.

Nastavljeno je posrtanje Njukasla, koji je poveo na gostovanju Kristal Palasu, a onda primio - peticu. "Svrake" su duboko u zoni ispadanja, a slabija od njih samo je Aston Vila, koja je kod kuće izgubila od Votfotda.

"Ludu" utakmicu odigrali su Bornmut i Everton. Gosti su vodili 2:0, domaći u samom finišu izjednačili na 2:2, i kada se činilo da je to kraj uslijedila je paklena sudijska nadoknada. Ros Barkli je u 95. minutu domio "karamelicama" novo vođstvo, da bi Stanislas u sedmom dodatka pogodio za 3:3...