Novi poraz crnogorskih fudbalerki, Portugalke ubjedljive u Estorilu – 6:1

Ženska fudbalska reprezentacija, Foto: Fscg.me
Ažurirano: 26.11.2015. 17:12h

Dvanaesti put uzastopno, naša ženska fudbalska reprezentacija nije uspjela da izbjegne poraz u takmičarskim mečevima.

U drugom kolu grupe 2 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, „crveno-zlatne“ su u Estorilu izgubile od Portugala 5:1.

Već do poluvremena, znalo se da bodovi ostaju domaćim fudbalerkama koje su postigle četiri gola (Neto 7. i 28, Mendeš 31, Borhes 40). Utješni gol za gošće postigla je Armisa Kuč (20), da bi u nastavku rezultat zaključile Silva sa bijele tačke (61) i Fernandeš u završnim minutima duela.

Prethodno, sastav Derviša Hadžiosmanovića na startu kvalifikacija poražen je u Finskoj (1:0).

Naše fudbalerke takmičenje nastavljaju 24. januara naredne godine kada dočekuju lidera grupe Španiju, koja je danas u Dablinu pobijedila Republiku Irsku 3:0.