Mesut Ozil novi rekorder Premijer lige

Mesut Ozil, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.11.2015. 16:56h

Dan nakon što je Arsenal poražen na gostovanju VBA (2:1), engleski mediji su „iščeprkali“ podatak da je Mesut Ozil ispisao istoriju Premijer lige.

Njemački reprezentativac je namjestio vodeći gol Olivijeu Žiruu u 28. minutu i tako postao prvi igrač koji je na sedam uzastopnih mečeva upisao makar po jednu asistenciju.

To nije pomoglo „tobdžijama“, koji su propustili šansu da se pobjedom domognu 1. pozicije.

Senzacionalni lider je Lester, a heroj sezone Džejmi Vordi, koji je izjednačio rekord Ruda van Nistelroja sa golovima na 10 vezanih utakmica u Premijeršipu.

A prije tri i po godine je igrao u petoj ligi...