Dibala riješio derbi sa Milanom, Destro i kiša u Bolonji zaustavili Romu

Argentinac je 65. minutu zakucao loptu u mrežu 16-godišnjeg Đanluiđija Donarume i donio Juventusu trijumf nad Milanom u Torinu (1:0).
Ažurirano: 21.11.2015. 22:03h

Obračun najtrofejnijih italijanskih klubova riješio je momenat inspiracije Paula Dibale - Argentinac je 65. minutu zakucao loptu u mrežu 16-godišnjeg Đanluiđija Donarume i donio Juventusu trijumf nad Milanom u Torinu (1:0).

"Stara dama" je bila za nijansu bolja i zaslužila je pobjedu, ali je bilo uzbudljivo do kraja.

Alesio Ćerći je u 93. minutu odlično šutirao sa 20-ak metara, ali je Đanluiđi Bufon spriječio "rosonere" da dođu do boda.

Juve se ovom pobjedom domogao 6. mjesta na tabeli Serije A, sa šest bodova manje od Fiorentine, Intera i Rome.

"Viola" u nedjelju dočekuje Empoli, Inter je domaćin Frozinoneu, dok je "vučica" danas uzela samo bod.

Po velikoj kiši u Bolonji viđena je i kiša golova - domaćin i Roma su podijelili bodove (2:2).

Domaćin je vodio sa 1:0 na poluvremenu, Roma s dva gola iz penala preokrenula (Pjanić i Džeko), da bi Bolonja do zasluženog boda s igračem manje došla u 87. minutu.

Strijelac, takođe sa bijele tačke, bio je Destro, bivši fudbaler "vučice".