Ključna pobjeda „plavih”, iz Kotora se vidi Evropa

Budućnost već šest mečeva u prvenstvu nije primila gol
Risto Radunović, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 21.11.2015. 12:51h

Fantastična serija Budućnosti nastavljena je u Kotoru, vjerovatno u najvažnijem meču ove sezone - Podgoričani su se četvrtom uzastopnom pobjedom, šestom utakmicom bez primljenog gola, učvrstili na 3. poziciji i oslobodili se, do ovog kola, vjerne Bokeljove sjenke.

I ne samo to, izabranici Miodraga Vukotića najavili su borbu za veće ciljeve, jer već naredne subote imaju šansu da preuzmu 2. mjesto, ako pod Goricom savladaju Rudar.

"Bili smo mirni, skoncentrisani i strpljivi. Nastavili smo niz i ostvarili vrlo važnu pobjedu", kazao je pomoćni trener Budućnosti Vladan Tomić.

Pobjeda gostiju u Kotoru vrijedi još više ako se zna da nije bilo glavnih napadačkih opcija, duže povrijeđenog Raičevića i suspendovanog Nikača.

Tvrda predstava u Kotoru, sa dosta taktiziranja i bez mnogo šansi za gol, dobila je epilog u 87. minutu.

Vezista Podgoričana Pejaković prošetao se kroz odbranu Bokelja u 87. minutu i rutinski plasirao loptu u mrežu reprezentativnog golmana, Milana Mijatovića.

Budućnost je za nijansu bila bolja u prvom poluvremenu, a dobre pokušaje imali su Hočko i Radunović.

Kotorani su bolje otvorili nastavak, Todorović je u 62. minutu promašio iz udarca glavom, ali kako se bližio meč kraju, opet su gosti preuzimali konce.

U 73. minutu dobru šansu imao je Ilinčić (odbranio Mijatović), ali ga je vrlo brzo „ispravio” Pejaković.

"Šteta, u dobrom dijelu drugog poluvremena smo nadigrali rivala, a kobna je bila jedina greška koju smo napravili na meču", prokomentarisao je Slobodan Drašković, trener Bokelja.

Bokelj - Budućnost 0:1

Kotor - Stadion: Gradski u Kotoru. Gledalaca: 400. Gol 0:1 Pejaković u 87. Sudija: Miloš Novović (Podgorica) Žuti kartoni: Nikezić, Pepić (Bokelj), Mirković (Budućnost).

Bokelj: Mijatović, Mladenović, Čelebić, Šćekić, Nikezić, (od 85. Vujović), Todorović, Petrović, (od 88. Nerić), Zlatičanin, Macanović, Pepić, Došljak, (od 70. Maraš).

Budućnost: Ljuljanović, Tomković, Radunović, Vušurović, Ilinčić, (od 90. Vukčević), Raičković, (od 55. Burzanović), Raspopović, Pejaković, Hočko, Mirković, Simović.