Mladost slavila u Petrovcu i iskoristila remi Rudara sa Iskrom da pobjegne šampionu šest bodova
76 pregleda 0 komentar(a)
Marko Šćepanović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 20.11.2015. 18:10h

Mladost je na korak od jesenje titule nakon pobjede u Petrovcu - ekipa Nikole Rakojevića vratila se iz ranog minusa pod Malim brdom i slavila sa 2:1, za rekordnih šest bodova prednosti u odnosu na Rudar!

Domaći su poveli već u 2. minutu golom Kopitovića, ali to nije destabilizovalo lidera, koji je u 32. minutu izjednačio golom Anđela Rudovića.

Rezultatski egal trajao je sve do 79. minuta, kada je najbolji igrač Mladosti ove sezone Marko Šćepanović pogodio za veliki trijumf, ujedno i 10. golom u prvenstvu ostao sam na vrhu liste strijelaca.

Šćepanović je ubrzo nakon gola mogao da poveća golgeterski saldo, ali je u 83. minutu Vukliš odbranio njegov šut iz jedanaesterca.

Podgoričani su iskoristili kiks Rudara, koji je danas kod kuće senzacionalno remizirao sa Iskrom (2:2).

Iako je gubila 2:0, Iskra je uspjela da dođe do boda u Pljevljima protiv šampiona, a mogla je i do pobjede, ali su Danilovgrađani u posljednjim trenucima pogodili stativu.

Golove za Rudar postigli su Đurić u sedmom i Marković u 43 minutu, dok su strijelci za Iskru bili Kovačević u 45 i Šahman u drugom minutu sudijske nadoknade.

Mornar je upisao prvu pobjedu u prvenstvu, pokvarivši povratak Dejana Vukićevića na klupu Zete.

Barani su slavili 2:1. Za Mornar golove su postigli Šimura u šestom i Kalezić u 49 minutu. Za Zetu strijelac je bio Klikovac u 18 minutu.

Budućnost je u Kotoru pobijedla Bokelj 1:0, golom Pejakovića u 87 minutu i primakla se Rudaru na tri boda. U sljedećem kolu pod Goricom se sastaju Budućnost i Rudar.

Sutjeska je u Nikšiču pobijedila Grbalj 2:0 golovima Miloša Vučića u 62 i Zarubice u 73 minutu.

Utakmica između Lovćena i Dečića na Cetinju završena je bez golova 0:0.

Posljednji meč kola između Mladosti i Petrovca počeće u 17 sati.