Remi Argentine i Brazila u Buenos Ajresu

Argentina - Brazil, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.11.2015. 10:04h

Veliki derbi južnoameričkog i svjetskog fudbala završen je bez pobjednika - Argentina i Brazil su podijelili bodove (1:1) u derbiju trećeg kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine.

Utakmica u Bueno Ajresu trebalo je da bude odigrana u četvrtak, ali je odložena za dan kasnije zbog jake kiše.

Argentina je povela golom Ezekjela Lavecija u 35. minutu, a izjednačenje gostima donio je Lukas Lima u drugom poluvremenu.

Brazil je meč završio sa igračem manje nakon što je David Luiz za kratko vrijeme dobio dva žuta kartona, drugi zbog gaženja Paula Dibale.

U sljedećem kolu Brazil dočekuje Peru, dok Argentina gostuje selekciji Kolumbije.

Argentina - Brazil 1:1 (Laveci 35 - Lima 58)

Peru - Paragvaj 1:0 (Farfan 20)