Remi u derbiju sjevernog Londona, Ljoris spasao Totenhem

Bod Arsenalu donio je Kjeran Gibs u 77. minutu nakon asistencije Mesuta Ozila, već 10. ove sezone
Kjeran Gibs, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.11.2015. 18:09h

Mančester siti je remizirao protiv Aston Vile, a Arsenal u derbiju sjevernog Londona propustio veliku šansu da ostane sam na prvom mjestu Premijer lige.

"Tobdžije" i Sparsi su podijelili bodove (1:1), a bod Arsenalu donio je Kjeran Gibs u 77. minutu nakon asistencije Mesuta Ozila, već 10. ove sezone.

Gibs je pogodio tačno 181 sekundu nakon što je zamijenio Džoela Kempbela, na drugoj stativi, i od tog trenutka je domaćin živnuo i stvorio makar tri velike prilike da preokrene.

Ipak, Igo Ljoris je dokazao zašto je ponajbolji golman na planeti - zaustavljao je šuteve Gibsa, Žirua...

Totenhem je, inače, vodio od 32. minuta kada je pogodio Hari Kejn.

"Imali smo mnogo problema u pripremi meča, u prvom poluvremenu je Totenhem bio bolji i vodio je. Zbog svega toga odajem priznanje mojim igračima - jednostavno su odbili da prihvate da bi mogli da izgube ovaj meč. Dobro će nam doći pauza od desetak dana zbog reprezentacija, kako bismo oporavili jedan dio igrača od povreda", rekao je Arsen Venger.

Menadžer Sparsa Maurisio Poketino je žalio za šansama u prvom poluvremenu.

"Mogli smo da "ubijemo" utakmicu. Falio nam je drugi gol, a onda se promijenilo dosta toga. Zadovoljan sam", istakao je Poketino.

Siti nije mogao da probije bunker Aston Vile, koja je na debiju menadžera Remija Gardea prekinula seriju od šest poraza.

Manuela Pelegrinija brine i to što je izgubio i drugog napadača - nakon Serhija Aguera povrijedio se i Vilfred Boni, koji je napustio teren "Vila parka" nakon 25 minuta.

A Liverpul je opet razočarao - mjeru "redsima" uzeo je Kristal Palas na "Enfildu", koji je slavio sa 2:1.

Janik Bolasi je u 21. doveo goste u vođstvo, poravnao je Filipe Kutinjo do poluvremena, a šok za Jirgena Klopa uslijedio je u 82. kada se upisao Skot Dan.

Palas je od 1970. do 2013. samo jednom pobijedio u Liverpulu, a onda je za dvije godine to uradio dva puta...

Arsenal - Totenhem 1:1 (Gibs 77 - Kejn 32)

Liverpul - Kristal Palas 1:2 (Kutinjo 42 - Bolasi 21, Dan 82)

Aston Vila - Mančester siti 0:0