Napoli, Rapid, Borusija Dortmund i Molde obezbjedili prolaz u šesnaestinu finala, Bećiraj asistent u novom porazu Dinama

Napoli, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.11.2015. 22:13h

Iako kalendarski nismo još zakoračili ni u zimu, Napoli, Rapid, Borusija Dortmund i Molde osjećaju miris fudbalskog proljeća – već nakon četiri kola grupne faze Lige Evrope kvartet je zauzeo mjesta u šesnaestini finala.

Napolitanci i austrijski vicešampion su zadržali stoprocentni učinak. Iako praktično sa B timom, Hamšik i saigrači su bili prejaki za Mitjiland, kome su na San Paulu do poluvremena zatresli mrežu tri puta.

Rapid je u Plzenu pobijedio Viktoriju (2:1) i time postao nedostižan za češkog prvaka i Dinama, koji je u Minsku doživio četvrti uzastopni poraz. Fatos Bećiraj je asistirao Vitasu za vođstvo (69) i prvi gol Bjelorusa u ovosezonskoj Ligi Evrope, ali je Soldado sa dva pogotka spasio „žutu podmornicu“.

Maksim Vitus GOAL | Dinamo Minsk 1 - 0 Villareal by cristian_lupu

Borusiji je za prolaz bio dovoljan siguran trijumf nad Gabalom (4:0), treći u grupi C.

Molde je u Glazgovu krunisao blistavu jesen, savladavši Seltik 2:1.

Savršeno veče Italijana upotpunili su Lacio i Fiorentina – „nebesko-plavi“ su slavili u Rozenborgu (2:0), a „viola“ u Poznjanu (2:0).

Marsej je odložio promociju Brage, prekinuvši joj na Velodromu seriju od tri trijumfa (1:0). Naš reprezentativac Nikola Vukčević odigrao je cio meč.

Partizan je još jednom udario u baskijski zid. Injaki Vilijams (precizan u 15. i 19. minutu) i Benjat Ečeberija (40) su već do poluvremena napunili mrežu „crno-bijelih“, a Aduriz i Elustondo se potrudili da Beograđani dožive svoj najteži evropski poraz u posljednjih 14 godina. Ipak, ni treći trijumf ne oslobađa Atletik briga, jer srpski šampion i Augsburg (pobijedio AZ 4:1) dijele drugo mjesto sa po šest bodova.

Poslije tri remija, konačno je Liverpul „proradio“ – „redsima“ je bodove u Kazanju donio mladi engleski reprezentativac Džordan Ibe, golom u 52. minutu.