Venger: Šanse su nam minimalne

Arsenal mora da pobijedi Olimpijakos u Atini sa dva gola razlike, mora da pobijedi i Dinamo kod kuće, ali i da se nada da Grci neće zakinuti Bajern u Minhenu. Izvodiljivo ili ne?
1 komentar(a)
Venger, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 04.11.2015. 22:57h

Arsenal se oktobarskom serijom pobjeda probio na vrh Premijer lige i vratio nadu u Ligi šampiona - sa novembrom stiglo novo spuštanje na zemlju.

Ekipa Arsena Vengera doputovala je u Minhen i uvjerila se da je daleko od evropskog vrha. Bavarci su se poigravali sa „tobdžijama”, dali im pet komada (5:1) i doveli ih u gotovo izgubljenu poziciju pred posljednja dva kola.

Levandovski, Miler i Alaba napunili su mrežu Arsenala i riješili sve do poluvremena. I nastavak je bio egzibicija...

"Dali su nam rane golove i to je poremetilo naš ritam. Bilo je teško vratiti se, oni su se pitali sve. Razočarani smo, u teškoj smo poziciji# kazao je Njemac Per Mertezaker, defanzivac Arsenala. Bolniji od svakog gola Bajerna za „tobdžije” je bila vijest iz Atine - Olimpijakos je u posljednjem minutu, golom Parda, kompletirao preokret protiv Dinama i bacio Pirej u trans.

“Neeeeeeeeeeee”, razvukao je na Tviteru nekadašnji fudbaler Arsenala, Jan Rajt.

"Šanse su nam minimalne", bio je iskren Arsen Venger.