PSŽ preživio i poslao Liverpul na ivicu ambisa, Napoli prejak za Zvezdu

166 pregleda 0 komentar(a)
liverpul psž, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.11.2018. 22:09h

Pari sen Žermen je preživio utakmicu u kojoj nije smio da pogriješi, a nakon duela u Parizu i Napulju, Liverpul je pred eliminacijom.

PSŽ je sa 2:1 savladao "redse", koji u posljednjem kolu moraju da pobijede Napoli na svom terenu sa najmanje dva gola razlike da bi se plasirali u osminu finala.

Napoli je kod kuće savladao Crvenu zvezdu 3:1, ali nije obezbijedio proljeće.

Ima devet bodova, jedan više od PSŽ-a, a tri od Liverpula. Crvena zvezda je ostala na četiri.

U osmini finala su Atletiko i Borusija, kao i Porto i Šalke.

Barselona je još u prošloj rundi obezbijedila prolaz, a za drugo mjesto je borba između Totenhema i Intera, koji imaju po sedam bodova nakon međusobnog duela na Vembliju.

Totenhem je slavio 1:0, ali u posljednjem kolu gostuje na Nou kampu, dok Inter čeka PSV.

PSŽ - Liverpul 2:1

Bernat 13, Nejmar 37. - Milner 45. (penal)

Napoli - Crvena zvezda 3:1

Hamšik 11, Mertens 33, 52. - Ben 57.

Grupa D

Lokomotiva Moskva - Galatasaraj 2:0

Krihovjak 43, Ignatjev 54.

Porto - Šalke 3:1

Militao 52, Korona 55, Marega 90+4. - Bentaleb 88. (penal)

Tok mečeva

83. minut - PSV je smanjio protiv Barselone, golom Luka de Jonga.

80. minut - Totenhem vodi protiv Intera 1:0. Kristijan Eriksen.

70. minut - Barsa vodi 2:0. Pike je strijelac.

61. minut - Barselona je povela u Ajndhovenu, protiv PSV-a. Leo Mesi.

57. minut - Zvezda je smanjila na 3:1 u Napulju. Ben je pogodio gol Ospine. Sjajna asistencija Marina.

Porto za tri minuta stiže do 2:0 protiv Šalkea.

52. minut - Napoli - Crvena zvezda 3:0. Drugi gol Mertensa.

45. minut - Liverpul je smanjio golom Milnera iz penala.

Penal je dosuđen na asistenciju pomoćnika, jer sudija Marčinjak nije vidio faul Di Marije nad Maneom.

37. minut - Munjevit napad PSŽ-a. Mbape je ubacio za Kavanija, Alison je odbranio, a Nejmar pospremio loptu u donji lijevi ugao. PSŽ - Liverpul 2:0.

33. minut - Napoli na 2:0 protiv Crvene zvezde. Dris Mertens.

Kulibali je imao šansu u Napulju, Borjan je izbacio loptu u korner...

Šansa za Crvenu zvezdu, Simić je mogao bolje, Ospina je odbranio...

13. minut - Vodi PSŽ protiv Liverpula - Huan Bernat je pogoodio sa 12-13 metara, uhvaćen u raskoraku Alison.

11. minut - Napoli vodi protiv Crvene zvezde. Marek Hamšik. Korner, loša postavka odbrane gostiju, Slovak je sa peterca ubacio loptu u gol.

U Napulju, sjajna odbrana Borjana nakon pokušaja petom Mertensa.

Opasan PSŽ na startu, dobra intervencija Alisona, pa ofsajd Tijaga Silve koji nije postojao...

Počeli su mečevi.

Fudbaleri Pari sen Žermena hodaju večeras po ivici ambisa i mogli bi da završe učešće u Ligi šampiona - ako izgube od Liverpula u Parizu, a Napoli pobijedi Crvenu zvezdu, neće nastaviti takmičenje u elitnom rangu.

Kakav bi to bio takmičarski krah jednog od najbogatijih klubova na svijetu...

Plasman u osminu finala, pored Barselone, obezbijedio je Atletiko pobjedom nad Monakon 2:0.

Među osam najboljih idu i Porto i Šalke, bez obzira na ishod međusobnog duela, jer je Lokomotiva pobijedila Galatasaraj u Moskvi 2:0.

Totenhem i Inter boriće se na Vembliju za prolaz, a "nerazuri" uoči londonskog duela imaju tri boda prednosti.

I Borusija ima zicer za osminu finala protiv Briža.

Bajern, Ajaks, Mančester siti, Real, Roma, Juventus i Mančester junajted sinoć su obezbijedili plasman u osminu finala.