Liga šampiona: Kapitalna pobjeda PSŽ-a, Romu čeka pakao u Portu

Francuzi bili bolji tim na "Old trafordu", a Junajted na kraju uništile iste povrede koje su mučile i goste
5251 pregleda 0 komentar(a)
Kimpembe daje gol za 1:0, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.02.2019. 21:05h

I oslabljeni Pari Sen Žermen je bio prejak za euforični Mančester junajted.

"Sveci" su u gostima slavili 2:0 i na korak su od plasmana u četvrtfinale Lige šampiona, nakon što su im trijumf donijeli Kimpembe i Mbape.

PSŽ je bio bolji tim na "Old trafordu", a Junajted su na kraju uništile iste povrede koje su mučile i Francuze.

Jer, do poluvremena je izašao Lingard, potom i Marsijal, a koliko težak posao čeka Junajted u revanšu govori i to što neće moći ni da računa na Pogbu, koji je isključen večeras.

Prednost pred revanš ima i Roma, koja je kod kuće golovima Zaniola savladala Porto - bilo je 2:1.

Gosti su u finišu preko Adrijana smanjili i bitno povećali šanse za revanš u Portugalu.

TOK MEČEVA

Završeno je i na "Old trafordu" - PSŽ je golovima Kimpembea i Mbapea pobijedio 2:0 i ima veliku prednost pred revanš u Parizu.

Roma je u posljednjim minutima odbranila pobjedu. Savladala je Porto rezultatom 2:1.

Mančester junajted je s igračem manje u finišu. Pogba je dobio drugi žuti karton, i to zbog prigovora.

Bez nejga će biti pakleno teško "đavolima" u revanšu.

Porto se vratio u igru u Rimu, smanjio je minus i sada je 2:1. Pogodio je Adrijan.

Roma je na 2:0 u duelu sa Portom. Ponovo se upisao Zaniolo.

I Roma vodi - bunker Portugalaca probio je Zaniolo.

Šanse se ređaju i u Rimu, ali Roma je i dalje na 0:0 protiv Porta.

Novi zicer za Parižane. De Hea je zaustavio Mbapea.

Već je 0:2 na "Old trafordu", upisao se Mbape nakon maestralne akcije Bernata i Di Marije.

PSŽ djeluje kao tim koji je spreman da postigne i drugi gol. Sada je blizu pogotka bio Dani Alveš.

Vodi Pari Sen Žermen protiv Junajteda - Kimpembe je strijelac!

Prilika za Romu - Kasiljas je zaustavio Kristantea.

Druga izmjena u Junajtedu: Ušao je Mata umjesto povrijeđenog Marsijala.

Počela su druga poluvremena.

Završena su prva poluvremena: Mančester junajted - PSŽ 0:0, Roma - Porto 0:0.

Junajted je ostao bez povrijeđenog Lingarda, kojeg je zamijenio Sančes.

Džeko je pogodio stativu na "Olimpiku". Ostaje 0:0 u duelu Rome i Porta.

Pola sata igre, nema golova ni u Mančesteru ni u Rimu.

Zicer za PSŽ, mada je možda i bio u ofsajdu. Odlično je Francuza proigrao Draksler, ali je Mbape u padu šutirao pored gola.

Šansa za Junajted - Pogba je prošao po desnoj strani, uposlio Lingarda, ali je Bufon bio na mjestu.

Nakon 15 minuta igre: Mančester junajted - PSŽ 0:0, Roma - Porto 0:0.

Roma je bila blizu vođstva protiv Porta, ali je Kristante promašio.

Prvo uzbuđenje na "Old trafordu" - probao je Di Marija, ali pored gola De Hee.

Počele su utakmice u Mančesteru i Rimu.

Duelom Mančester junajteda i Pari Sen Žermena, te okršajem Rome i Porta, večeras od 21 sat počinje osmina finala Lige šampiona.

Na "Old trafordu" se očekuje spektakl, a i treneri na teren šalju ono najbolje što imaju.

Ole Gunar Solskjer se odlučio za očekivan sastav, a i Tomas Tuhel nije imao mnogo izbora zbog povreda Nejmara i Edinsona Kavanija.