52 pregleda 1 komentar(a)
Mladost, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 31.10.2015. 14:34h

Mladost je sačuvala bodovnu prednost u odnosu na najbližeg pratioca, Rudara.

Podgoričani su na Cetinju slavili 2:1 protiv Lovćena i upisali 10. trijumf u sezoni, peti uzastopni.

Lovćen je doživio četvrti uzastopni poraz, a bez pobjede je na posljednjih osam prvenstvenih mečeva.

Lider je do pobjede došao golovima Damira Kojaševića u 42. i Marka Šćepanovića u 44. minutu. Jedini pogodak za Lovćen postigao je Blažo Perutović u 77. minutu.

Branilac trofeja, Rudar pobijedio je u Pljevljima ekipu Dečića 2:0, glovima Draška Božovića u 45. i Radula Živkovića u 73. minutu.

Sutjeska je u Nikšiću savladala Mornar 4:1 i prekinula seriju od tri uzastopna meča bez pobjede.

Do petog trijumfa ove sezone došla je golovima Šalete Kordića u 20. i 32, Dejana Zarubice u 41. i autogolom Aleksandara Petrovića u 78. minutu.

Jedini pogodak za Mornar, koji je i nakon 13. kola bez pobjede, postigao je Benjamin Kacić u 24. minutu.

Zeta je u Golubovcima slavila protiv Bokelja 1:0, a pobjednika je odlučio Miljan Vlaisavljević u 59. minuta iz jedanaesterca

Pobjedu u gostima ostvario je Grbalj, koji je u Danilovgradu savladao Iskru 2:0. Strijelac oba gola bio je Bojan Kopitović u 5. i 81. minutu.

U posljednjem meču ovog kola, u 17 sati, Petrovac će ugostiti Budućnost.

Rezultati 13. kola:

ZETA - BOKELJ 1:0 (0:0) (Nikezić iz Bokelja je u 78. minutu dobio crveni karton, Klikovac iz Zete je dobio crveni karton u 86. minutu)

Vlaisaljević (penal) 59.

LOVĆEN - MLADOST 1:2 (0:2)

Perutović 77 - Kojašević 42, Šćepanović 44.

SUTJESKA - MORNAR 4:1 (3:1) (Mitar Novaković iz Mornara je u 28. minutu dobio crveni karton, istu sudbinu doživio je i Bubanja iz Mornara u 81. minutu)

Kordić 20, 27, Zarubica 40, Petrović (autogol) 68 - Kacić (penal) 24.

RUDAR - DEČIĆ 2:0 (1:0)