Atletiku samo bod protiv Deportiva

1 komentar(a)
Deportivo - Atletiko, Foto: Reuters
Ažurirano: 30.10.2015. 22:09h

Atletiko Madrid je propustio priliku da makar na jedan dan na tabeli prestigne Real i Barselonu - izabranici Dijega Simeonea remizirali su u gostima protiv Deportivo la Korunje rezultatom 1:1.

Atletiko je u prvom poluvremenu bio neuporedivo bolji rival, a veliku inicijativu krunisao je sjajnim golom Tijaga u 34. minutu

A na poluvremenu kao da su ekipe zamijenile dresove.

Atletiko se povukao, počeo da kalkuliše, braneći minimalnu prednost. Čak je i Simeone izveo najisturenijeg napadača Džeksona Martinesa a ubacio veznog igrača Saula Njigesa.

Kukavička igra, naravno, morala je da se osveti. Veliki kiks prilikom građenja lopte kod gol-aut linije napravio je Hose Marija Himenes, loptu mu je ukrao Lukas Peres, predriblao golmana Oblaka i pored Godina je mirno plasirao u mrežu. Igrao se 77. minut.

Minut prije kraja regularnog toka, domaćin je umalo došao do potpunog preokreta. Sa 20-ak metara šutirao je Fažr, ali je lopta pogodila mjesto gdje se spajaju prečka i stativa Atletikovog gola.