Kadetkinje bolje od Farskih Ostrva

Do prve pobjede na turniru Crna Gora je došla golovima Maje Šaranović u 10. i 55. iz jedanaesterca i Biljane Vraneš, direktno iz kornera u 46. minutu.
Ženska kadetska fudbalska reprezentacija, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 27.10.2015. 14:38h

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas u Podgorici selekciju Farskih Ostrva 3:1 (1:0), u utakmici trećeg kola kvalifikacionog turnira za plasman na Evropsko prvenstvo za igračice do 17 godina.

Crnogorska selekcija upisala je prvi trijumf, a nastup u 11. kvalifikacionoj grupi završila je kao trećeplasirana.

Porazima u prva dva kola, od Islanda 3:0 i Finske 5:0, izgubila je šanse za nastavak kvalifikacija.

Do prve pobjede na turniru došla je golovima Maje Šaranović u 10. i 55. iz jedanaesterca i Biljane Vraneš, direktno iz kornera u 46. minutu.

Jedini pogodak za selekciju Farskih Otrva, koja je doživjela treći poraz,postigla je Lea Hansen u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

U drugom meču te grupe Švedska je u Danilovgradu pobijedila Island 2:0.

Obje selekcije pobjedama u prva dva kola obezbijedile su nastavak kvalifikacija.