Njukasl se žalio zbog crvenog kartona Koloćiniju

Koloćini je isključen u posljednjem minutu prvog poluvremena, jer je oborio Stivena Flečera u šesnaestercu, što je kažnjeno penalom.
1 komentar(a)
Fabricio Koloćini, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.10.2015. 11:43h

Uprava Njukasla žalila se Fudbalskoj asocijaciji Engleske zbog crvenog kartona Fabriciju Koloćiniju u nedjeljnom porazu 3:0 od Sanderlemnda.

Ukoliko Regulatora komisija FA ne uvaži ovu žalbu, defanzivac Koloćini propustiće utakmicu protiv Stouka kod kuće u subotu.

Isključenje Koloćinija ispostavilo se kao prekretnica u nedjeljnom derbiju, završenim šestom uzastopnom pobjedom Sanderlenda nad Njukaslom.

Njegov faul doveo je do vođstva Sanderlenda golom sa bijele tačke koji je postigao Adam Džonson, da bi još dva gola potom dali Bili Džons i Flečer.

Ovaj poraz ostavio je Njukasl na 19. mjestu u Premijer ligi, sa istim brojem bodova koliko ima i 18. Sanderlend.