Sedam golova na Starom aerodromu za pobjedu Mladosti, slavio i Rudar

Sutjeska je izjednačila na 3:3 protiv Mladosti autogolom Miloša Radulovića u 51. i golom Šalete Kordića u 52. minutu, ali je novu prednost i, ispostavilo se, pobjedu lideru donio Jasmin Muhović u 56. minutu
Mladost, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 26.10.2015. 14:38h

Postignuta su 24 gola, a čak 15 na samo dva meča - Mladost je savladala Sutjesku sa 4:3, a Petrovac je bio bolji od Zete sa 5:3.

U derbiju na Starom aerodromu su poveli Nikšićani, "romantičari" za svega pet minuta preokrenuli na 3:1, ali je Sutjeska autogolom Radulovića u 51. i golom Kordića u 52. izjednačila na 3:3.

Već u 56. je svojim drugim pogotkom novu prednost domaćima donio Jasmin Muhović, da bi gosti do kraja napadali, ali nisu iskoristili nekoliko odličnih šansi za 4:4.

Zeta je povela u Petrovcu, ali su domaći lako preokrenuli na 4:1 i otklonili sve dileme, a Rudar je protiv Mornara dugo vodio 2:0.

Činilo se da je sve riješeno, ali je bivši reprezentativac Mitar Novaković smanjio u 84. minutu i uveo meč u neizvjesnu završnicu. Pljevljaci su, ipak, odoljeli i ostali četiri boda iza lidera.

Budućnost je lako nadvisila Grbalj (3:0), Bokelju je gol bio dovoljan za trijumf nad Lovćenom, a remizirali su samo Iskra i Danilovgrad u meču koji je zbog suspenzije terena u Tuzima igran u Golubovcima.

15.23 Završeno je 12. kolo Telekom 1. CFL. Rudar je nakon pet minuta sudijske nadoknade proslavio pobjedu nad posljednjeplasiranim Mornarom u Baru (2:1)

15.21 Gotovo je i u Podgorici, Kotoru i Petrovcu - Budućnost - Grbalj 3:0, Bokelj - Lovćen 1:0, Petrovac - Zeta 5:3. Igra se još samo u Baru.

15.17 Kraj na Starom aerodromu i Trešnjici - Mladost je savladala Sutjesku sa 4:3, Dečić je remizirao sa Iskrom (1:1)

15.14 Sutjeska je imala dvije odlične šanse za 4:4, ali je golman Mladosti Mileta Radulović sačuvao prednost lidera.

15.13 Mornar je smanjio protiv Rudara na 1:2 i najavio uzbudljiv finiš na Topolici. Strijelac Mitar Novaković.

15.08 Treći gol Zete, ukupno osmi na utakmici u Petrovcu. Bjedov stiže do het-trika.

15.04 Zeta je smanjila u Petrovcu na 4:2 preko Darka Bjedova, ali je Ivan Mijušković odmah povisio na 5:2.

15.01 Nova greška odbrane Grblja i novi gol Nikača.

14.55 Budućnost vodi 2:0. Nikač je lako ubacio loptu u mrežu nakon akcije Raičkovića i slabe reakcije Korejca Kima, koji je dodao loptu napadaču "plavih"

14.53 Izjednačio je Dečić.Mrežu Danilovgrada je pogodio rezervista Lazarević.

14.51 Novi gol Petrovca za 4:1 protiv Zete. Strijelac je ovog puta Dragoljub Anđelković, kojem je to bio prvi kontakt sa loptom otkada je ušao u igru.

14.40 Mladost opet vodi! Muhović daje drugi gol na meču za 4:3 protiv Sutjeske.

14.39 Petrovac praktično rješava pitanje pobjednika u meču sa Zetom. Balša Božović je šutirao iz velike udaljenosti, a golman gostiju Pavle Velimirović je očajno intervenisao...

14.37 Sutjeska je izjednačila! Prvo je u 51. minutu autogol postigao Miloš Radulović, da bi Šaleta Kordić u 52. poravnao na 3:3.

14.35 Poslije pet minuta nastavka nema golova. Sve je kao poslije prvih poluvremena na šest utakmica 12. kola.

14.18 Završeno je prvo poluvrijeme na svih šest utakmica, a Mladost je sa tri gola za pet minuta protiv Sutjeske pokazala zašto je prva na tabeli.

14.08 Mladost je za pet paklenih minuta preokrenula i praktično riješila derbi - prvo je pogodio Mirko Raičević u 31. minutu, u 33. i Jasmin Muhović, a u 36. minutu je na 3:1 povisio Damir Kojašević.

13.58 Zeta je prva postigla gol u Petrovcu, ali je istoimeni domaći tim preokrenuo sa dva pogotka Borisa Kopitovića.

13.55 Vodi i Budućnost protiv Grblja, golom kapitena Tomkovića nakon kornera

13.44 Prvi gol je postigao Predrag Brnović za Rudar, a ubrzo je povela i Sutjeska na Starom aerodromu - Darko Karadžić je u 13. minutu iz slobodnog udarca zatresao mrežu lidera.

Rezultati 12. kola

Budućnost - Grbalj 3:0 (Tomković 22, Nikač 69, 76)

Dečić - Iskra 1:1 (Lazarević 68 - Novović 15)

Mornar - Rudar 1:2 (Novaković 84 - Brnović 8, Radanović 21. penal)

Mladost - Sutjeska 4:3 (Raičević 31, Muhović 33, 56, Kojašević 36 - D. Karadžić 13, Miloš Radulović 51. autogol, Kordić 52)

Bokelj - Lovćen 1:0 (Todorović 36)

Petrovac - Zeta 5:3 (Kopitović 20, 27, Božović 53, Anđelković 64, Mijušković 79 - Bjedov 15. penal, 77, 81)

Drugi od tri kruga Telekom 1. Crnogorske fudbalske lige počinje danas.

Najbolji tim nakon 11 kola, Mladost, dočekuje Sutjesku. "Romantičari" će pokušati da četvrtom vezanom pobjedom zadrže bar četiri boda prednosti nad Rudarom.

Šampion gostuje posljednjeplasiranom Mornaru, a Dečić zbog suspenzije terena u Tuzima u Golubovcima dočekuje Iskru.