Navas spašavao, bekovi pogađali - Real sam na vrhu

Barselona sjutra protiv Eibara kod kuće ima priliku da se najvećem rivalu pridruži na prvoj poziciji.
Real Madrid, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 24.10.2015. 20:37h

Real je ostao sam na vrhu tabele nakon pobjede u direktnom sudaru za prvo mjesto - pred Madriđanima je na "Balaiodosu" pala Selta (1:3).

Ekipa Rafe Benitesa je na gostovanju u Galiciji imala super-raspoloženog golmana Kejlora Navasa i konačno konkretan napad, iako Benzema, Bejl i Hamer Rodriges nisu igrali zbog povreda.

Kristijano Ronaldo je već u 8. minutu na dodavanje Lukasa Vaskesa doveo goste u vođstvo, da bi brazilski bek Danilo sedam minuta kasnije pogodio preciznim udarcem sa desne strane za ranih i orgomnih 0:2.

Uslijedio je pritisak Selte i serija fenomenalnih interevencija Kejlora Navasa - kostarikanski golman odbranio je šanse Oreljani, Aspasu i Hernenandezu i sačuvao prednost gostiju.

Sve je maltene bilo odlučeno u 57. minutu kada je defanzivac domaćih Gustavo Kabral dobio drugi žuti karton, iako je bivši talenat Barselone Nolito smanjio na 1:2 pet minuta prije kraja.

Pojedu Reala potvrdio je drugi Realov bek, Marselo, golom u nadoknadi.

"Bili smo jako umorni nakon utakmice u Parizu u Ligi šampiona u srijedu, a čekala nas je jaka Selta, koja je posebno opasna kod kuće. Zato je ovo velika i značajna pobjeda", kazao je vezista Reala Kazemiro.

Ni domaći nisu bili previše razočarani.

"Postoje porazi iz kojih možete da izvučete mnogo pozitivnih stvari, a ovo je jedan od takvih. Stvorili smo dosta prilika, sjajno parirali Realu i sa igračem manje. Idemo dalje, ovo ne treba da nas demorališe", kazao je Nolito.

Rezultati:

Selta - Real 1:3

Nolito 85. - Ronaldo 8, Danilo 23, Marselo 90+5.

Granada - Betis 1:1

Folkuer 3. - Kastro 40 (penal)

Sevilja - Hetafe 5:0 (Gameiro 35, 45, 60. pen, Banega 50. pen. Konopljanka 80. pen.)