Mladost u derbiju bolja od Rudara

5 komentar(a)
Mladost, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 18.10.2015. 14:47h

Fudbaleri Mladosti pobijedili su danas u Podgorici pljevaljski Rudar 1:0, u utakmici 11. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Pobjednika derbija kola, u podgoričkom naselju Stari aerodrom, odlučio je Marko Šćepanović u 48. minutu.

Mladost se tom pobjedom, osmom ove sezone, učvrstila na čelu tabele sa četiri boda prednosti u odnosu na današnjeg rivala.

Rudar, koji je doživio drugi poraz, od 76. minuta igrao je sa igračem manje, nakon što je zbog udaranja protivničkog igrača isključen Ivan Knežević.

Zeta i Budućnost igrali su u Golubovcima 0:0, dok je Sutjeska u Kotoru poražena od Bokelja 3:1.

Kotorski tim do pete pobjede ove sezone došao je golovima Aleksandra Macanovića u 28. i 63. i autogolom Nikole Stijepovića u 83. minutu.

Jedini pogodak za Sutjesku postigao je Dejan Zarubica u 68. minutu.

Ubjedljiv je bio i Dečić, koji je u Tuzima pobijedio Grbalj 3:1.

Do petog trijumfa ove sezone došao je golovima Pjetera Ljuljđuraja u 47, Iljira Camaja u 78. i Aldina Adžovića u 83. minutu.

Počasni pogodak za Grbalj postigao je Milan Zorica u trećem minutu sudijske nadoknade.

Petrovac je nakon velikog preokreta u finišu meča pred svojim navijačima pobijedio Lovćen 2:1.

Cetinjski tim poveo je pogotkom Miloša Đalca u 16. minutu. Izjednačio je Boris Kopitović u 88. iz jedanaesterca, a isti igrač bio je strijelac i odlučujućeg, drugog gola u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

U premijernom meču ovog kola fudbaleri Mornara i Iskre iz Danilovgrada igrali su juče u Baru 0:0.

Mladost je, nakon 11. kola, prva na tabeli sa 25 bodova.

Rudar je drugi sa 21, dok su po 18 bodova osvojili Bokelj i Dečić.

Na petom mjestu je Petrovac sa 17, dok bod manje ima šestoplasirana Budućnost.

U narednom kolu, 24.oktobra, sastaće se: Budućnost - Grbalj, Dečić - Iskra, Mornar - Rudar, Mladost - Sutjeska, Bokelj - Lovćen i Petrovac - zeta.