Totenhem srušio Čelsi, Mitrogol poželio dobrodošlicu Ranijeriju, lako za Siti i Liverpul

aleksandar mitrović, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.11.2018. 19:36h

Čelsi je doživio prvi poraz pod vođstvom Mauricija Sarija, a Totenhem pokazao da je i ove sezone spreman da iz drugog plana iznenadi favorite.

Tim Maurisija Poketina slavio je u gradskom derbiju sa 3:1 i došao do trećeg mjesta na tabeli.

Ali u osmom, pa Kejn u 16. i Son u 55. minutu donijeli su veliki trijumf domaćinu na Vembliju, a poraz "plavaca" ublažio je Žiru u finišu meča.

Mančester siti i Liverpul su nastavili trku za lidersku poziciju, slavili na gostovanjima, ali je prilča dana u Premijer ligi povratak Klaudija Ranijerija.

Šampion sa Lesterom 2016. vratio se u engleski fudbal, na klupu Fulama i na debiju ostvario pobjedu - na "Krejvn kotidžu" je pao Sautempton.

Pobjedu Ranijeriju, koji je naslijedio Slavišu Jokanovića, podario je Aleksandar Mitrović, dvostruki strijelac.

Fulam je slavio nakon šest vezanih poraza i devet kola, stari trenerski "lisac" pokrenuo je ekipu...

Siti je za pola sata protutnjao Londonom, golovima Davida Silve, Sterlinga i Sanea poveo 3:0 protiv Vest Hema. Četvrti pogodak upisao je Sane u posljednjim trenucima meča...

Liverpul je u drugom poluvremenu došao do trijumfa - Salah u 67, Aleksander-Arnold u 76. i Firmino u 89. minutu donijeli su "redsima" bodove na gostovanju Votfordu - bilo je 3:0.

Mančester junajted nije uspio da slomi otpor Kristal Palasa na Old trafordu, samo 0:0 za Murinjov tim i 14 bodova zaostatka za gradskim rivalom.

Brajton - Lester 1:1