Rudar sam na vrhu, Mladost u nadoknadi do boda u Tuzima

Rudar, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 26.09.2015. 15:04h

Rudar je sam na čelu tabele, zahvaljujući minimalnoj pobjedi protiv Zete, ali i remiju Mladosti u Tuzima.

Odlučujući pogodak za šampiona za pobjedu u duelu sa Zetom, petu ove sezone, postigao je Draško Božović u 73. minutu.

Mladost je u Tuzima igrala sa Dečićem neriješeno 2:2, a do boda došla je pogotkom u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Podgorički tim poveo je golom Ivana Novovića u 12. minutu. Izjednačio je Pjeter Ljuljđuraj u 58, a vođstvo domaćinu donio je Bojan Laazarević u 83. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Damir Kojašević.

Sutjeska je u Nikšiću pobijedila Lovćen 2:0, golovima Šalete Kordića u 60. i 90. minutu.

Budućnost je na stadionu pod Goricom, golovima Darka Nikača u 75. i 80. i Milana Vušurovića u 77.minutu, savladala Mornar 3:0.

Pobjednika nije bilo u duelu Grblja i Bokelja, koji su u Radanovićima igrali 1:1.

Domaćin je poveo golom Petra Vukčevića iz penala u 11. minutu, a konačan rezultat postavio je Miloš Nikezić u 65. minutu, takođe sa bijele tačke.

Bez golova završen je duel Iskre i Petrovca u podgoričkom naselju Stari aerodrom.

Ljuljđuraj preuzeo vođstvo

Fudbaler Dečića, Pjeter Ljuljđuraj, sa šest golova najbolji je strijelac Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Po gol manje, nakon osam odigranih kola, postigli su Darko Bjedov (Zeta), Miloš Nikezić (Bokelj) i Darko Nikač (Budućnost), dok su se po četiri puta u listu strijelaca upisali Ivan Marković (Rudar) i Petar Vukčević (Grbalj)

Po tri puta u listu strijelaca upisali su se Milivoje Raičević (Budućnost), Sava Gardašević (Dečić), Miloš Đalac (Lovćen), Boris Kopitović(Petrovac), Masaki Iinuma (Sutjeska), Danko Kovačević (Iskra), Marko Šćepanović (Mladost), Damir Kojašević (Mladost), Ilija Tučević (Grbalj) i Šaleta Kordić (Sutjeska).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, dok je prošle najbolji bio golgeter Sutjeske Goran Vujović.