Prvi kiks Borusije Dortmund, Bajern ostao sam na vrhu

"Milioneri" u Hofenhajmu prekinuli seriju od pet uzastopnih pobjeda i ostavili Bavarce same na vrhu Bundeslige
2 komentar(a)
Obamejang, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 23.09.2015. 20:03h

Bajern je konačno sam na vrhu Bundeslige, tek nakon 6. kola.

Bavarcima je za to trebao prvi kiks Borusije Dortmund, ako je remi na gostovanju Hofenhajmu uopšte kiks - "milioneri" su gubili na poluvremenu, i sve što su u nastavku uspjeli da urade bio je izjednačujući gol Obamejanga, na perfektnu asistenciju Kastra u 55. minutu.

Napadali su gosti do kraja meča, imali su i dobru šansu Gindogana, ali su i rizikovali da prime gol...

Prvu pobjedu u Bundes ligi, nakon pet uzastopnih poraza, ostvarila je Borusija Menhengladbah. Selektor kadetske reprezentacije Njemačke Andre Šubert privremeno je preuzeo umjesto Lusijana Favrea, a na njegovom debiju platio je Augzburg - već nakon 21 minut bilo je, naime, 4:0 za domaće. Završilo se 4:2.

Bajer Leverkuzen je pogotkom Ćićarita početkom nastavka slomio Majnc i prekinuo seriju od tri vezana poraza, dok je Šalke kasnim golovima Matipa i Sanea srušio Ajntraht i ostao u vrhu tabele.