Maksimalan učinak Barse, Viljareal siguran protiv Bilbaoa

Leo Baptistao i Danijele Bonera, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.09.2015. 21:15h

Nakon 4. kola u najjačoj španskoj ligi, jedino aktuelni prvak Barselona ima maksimalan učinak. Katalonski gigant je bio bolji od Levantea pred 76.000 navijača na „Nou kampu” (4:1).

Gosti su, doduše, odolijevali sve do početka drugog poluvremena, iako je Lionel Mesi promašio dva puta iz identičnih pozicija s kojih je bio precizan u Superkupu Evrope protiv Sevilje.

U prvom poluvremenu je i Nejmar uspio da propusti dobru priliku, ali su i gosti imali sjajan pokušaj preko Munira, ali je Mark Andre ter Štegen izblokira udarac.

Već početkom nastavka Mark Bartra je sjajno grudima prihvatio dodavanje Mesija, spustio loptu i pogodio u 50. minutu. Samo šest minuta kasnije Nejmar je bio najbliži na odbitak golmana Martinesa, da bi u 61. minutu Mesi pogodio pod prečku sa penala. Penal je nad Nejmarom skrivio Truhiljo.

Gosti su zahvaljujući lošem istrčavanju Ter Štegena smanjili golom Kasadesusa, a potom je Mesi iznudio penal Marokanca Fedela, koji je šutirao preko prečke, da bi u 90. minutu sjajno pogodio.

A nakon 4. kola Sevilja je na začelju sa dva boda, pošto je kući izgubila od Selte.

Fudbaleri Viljareala pobijedili su večeras na svom terenu Atletik Bilbao sa 3:1 u 4. kolu Primere.

“Žuta podmornica” je povela golom Bruna iz jedanaesterca u 43. minutu, na 2:0 povisio je Mario Gaspar u 67, dok je treći gol za domaću ekipu postigao Leo Baptistao 10 minuta prije kraja meča.

Jedini pogodak za Bilbao je dao Aric Aduric u sudijskoj nadoknadi

Sporting Hihon je u gostima slavio protiv Deportiva sa 3:2, dok je Selta, takođe na gostujućem terenu, iznenadila Sevilju i trijumfovala sa 2:1.

Viljareal - Atletik B. 3:1 (Bruno 43. penal, Gaspar 67, Baptistao 80 - Aduric 90+2)

Deportivo - Sporting Hihon 2:3 (Huanfran 16, Alberto 28 - Sanabrija 4, 8, Menendes 34)

Sevilja - Selta 1:2 (Ljorente 54 - Nolito 15, Vas 26)

Barselona - Levante 4:1

(Bartra 50, Nejmar 56, Mesi (penal) 61, 90 - Kasadesus 66)

Las Palmas - Rajo Valjekano 0:1