I Bajer u nizu "milionera", Šalke bolji od Štutgarta

Borusija Dortmund, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 20.09.2015. 17:34h

Borusija iz Dortmunda se ne šali - "milioneri" su u derbiju savladali Bajer sa 3:0, upisali peti trijumf u isto toliko kola Bundes lige i vratili se na lidersku poziciju.

Tim Tomasa Tuhela je opet ispred Bajerna zahvaljujući gol-razlici, nakon što je u prvih pet mečeva postigao tri pogotka više od aktuelnog šampiona (i primio je jedan više).

Jonas Hofman je u 19. minutu načeo "farmaceute" na "Vestfalenu", a pobjednika je riješio Šinđi Kagava u 58. Do kraja se upisao i Pjer-Emerik Obamejang iz penala.

Korak za vrhom tabele je zadržao Šalke, iako je pretrpio bezbroj šansi Štutgarta.

"Kraljevsko-plavi" su na kraju slavili u gostima sa 1:0, a jedini gol je djelo Leroja Sanea u 53. minutu.

Šalke je tako stigao do trećeg trijumfa (ima još po remi i poraz), dok "švabe" imaju svih pet poraza, baš kao i fenjeraš Borusija iz Menhengladbaha.

Borusija D. - Bajer 3:0 (Hofman 19, Kagava 58, Obamejang (penal) 74)

Augsburg - Hanover 2:0 (Ezvajn 29, Ferheg (penal) 32)

Štutgart - Šalke 0:1 (Sane 53)