Juve bolji u derbiju, Iguain tragičar "rosonera"

Mandžukić i Ronaldo donijeli trijumf "staroj dami"
Milan - Juventus Gonsalo Iguain, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.11.2018. 21:38h

Juventus je pobijedio Milan na "San Siru" rezultatom 2:0, a meč je obilježio tragičar Gonsalo Iguain, napadač koji je ljetos iz Torina stigao među "crveno-crne".

Argentinac je prvo kod 1:0 promašio penal u finišu prvog poluvremena (odbranio mu ga je Vojćeh Šćešnji), a onda je u finišu kada je bilo jasno da će njegov tim izgubiti zaradio isključenje.

Iguain je faulirao Mehdija Benatiju, dobio je žuti karton, a onda i crveni nakon žestokog protesta ka sudiji Macoleniju.

Juve je, inače, poveo u 8. minutu pogotkom Marija Mandžukića, a sve dileme oko pobjednika je otklonio Kristijano Ronaldo golom u 81. minutu.

"Stara dama" je tako ostala na plus šest u odnosu na Napoli, nakon što je od mogućih 36 bodova u prvih 12 kola osvojila čak 34.