1 komentar(a)
Arturo Vidal, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 19.09.2015. 15:39h

Nakon pet kola Bajern i dalje ima maksimalan učinak u Bundes ligi.

Aktuelni šampion je nove bodove osvojio u Darmštatu, slavio je sa 3:0, iako je domaćin u prvom poluvremenu imao nekoliko ozbiljnih šansi pred golom Manuela Nojera.

Arturo Vidal je projektilom iz daljine donio prednost kombinovanom timu Bavaraca u 20. minutu, a trijumf su potpisali Kvinsi Koman i Sebastijan Rode koji su pogodili mrežu domaćina u 62. odnosno 63. minutu.

Priliku da nastavi borbu sa Bajernom sjutra ima Borusija iz Dortmunda, jedina ekipa uz prvaka sa maksimalnim učinkom.

"Milionere", međutim, čeka komplikovan duel na "Vestfalenu" - u goste stiže Bajer iz Leverkuzena.

Volfsburg je tek u finišu slomio otpor Herte kod kuće (2:0) i to zahvaljujući dvostrukom strijelcu Basu Dostu.

"Vukovi" su tako zatresli mrežu protivnika u 33. utakmici zaredom na svojoj "Folksfagen areni".

A Borusija iz Menhengadbalaha je upisala i peti poraz u ligi ove sezone.

Tim Lusijena Favra je sada izgubio u Kelnu u regionalnom derbiju, a jedini pogodak dao je Francuz Antoni Modest.

Za "jarčeve" je ovo prvi trijumf protiv Menša još od 2008. godine.

Darmštat - Bajern 0:3 (Vidal 20, Koman 62, Rode 63)

Hamburger - Ajntraht 0:0

Keln - Borusija M. 1:0 (Modest 64)

Verder - Ingolštat 0:1 (Hartman (penal) 90+3)

Volfsburg - Herta 2:0 (Dost 76, 88. penal)