Bez golova kraj Bistrice, Rudaru bod na Cetinju, preokret Mladosti

56 pregleda 0 komentar(a)
Sutjeska - Budućnost, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 19.09.2015. 15:42h

Od ekipa na vrhu, jedino je Mladost slavila, i to nakon preokreta u finišu meča protiv Mornara, koji je bio blizu prve pobjede u sezonu.

Barani su poveli pogotkom Bogdana Bogdanovića u 73. minutu. Izjednačio je Milan Đurišić u 86, a pobjedu domaćinu donio je Marko Šćepanović u trećem minutu sudijske nadoknade.

Najveći crnogorski derbi između Sutjeske i Budućnosti je završen bez golova, pa su oba tima ostala u drugoj polovini tabele.

Fudbaleri Sutjeske i Budućnosti igrali su danas u Nikšiću 0:0, u utakmici sedmog kola Prve crnogorske lige. Bez pobjednika završen je i duel Lovćena i Rudara, koji su na Cetinju igrali 1:1. Domaćin je poveo golom Balše Radovića u 16. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Ivan Marković u 67. minutu.

Bokelj je u Kotoru savladao Dečić 4:1, golovima Aleksandra Macanovića u 18, Borisa Došljaka u 56, Lazara Pajovića u 64. i Dejana Kotorca u 90. minutu.

Jedini pogodak za Dečić, vodeći na meču, postigao je Pjeter Ljuljđuraj u petom minutu.

Iznenađenje je priredila Iskra, koja je u Golubovcima savladala Zetu 2:0. Do drugog trijumfa ove sezone došla je golovima Darka Vučića u drugom i Danka Kovačevića u 16. minutu.

Pobjedu u gostima ostvario je i Grbalj, koji je savladao Petrovac 1:0. Odlučujući pogodak postigao je Petar Vukčević u 20. minutu iz jedanaesterca.

Ljuljđuraj se priključio Bjedovu na čelu tabele

Napadač Zete Darko Bjedov i Pjeter Ljuljđuraj iz Dečića sa po pet postignutih golova dijele prvo mjesto na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Po gol manje, nakon sedam odigranih kola, postigli su Miloš Nikezić (Bokelj), Ivan Marković (Rudar) i Petar Vukčević (Grbalj)

Po tri puta u listu strijelaca upusali su se Milivoje Raičević (Budućnost), Darko Nikač (Budućnost), Sava Gardašević (Dečić), Miloš Đalac (Lovćen), Boris Kopitović (Petrovac), Masaki Iinuma (Sutjeska), Danko Kovačević (Iskra) i Marko Šćepanović (Mladost).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, dok je prošle najbolji bio golgeter Sutjeske Goran Vujović.