Boki “superklasiko” na “Monumentalu”

Gol odluke je postigao Nikolas Lodeiro u 19. minutu, kada je zakucao loptu u mrežu domaćina s 10 metara. Urugvajac je u 4. minutu zamijenio Fernanda Gaga
Nikolas Lodeiro, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.09.2015. 09:12h

U najvatrenijem svjetskom derbiju, Boka juniors je savladala River Platu sa 1:0 i izbila na 1. mjesto na tabeli argentinskog prvenstva.

“Superklasiko” na “Monumentalu” je odlučio igrač koji je već u 4. minutu zamijenio Fernanda Gaga, Nikolas Lodeiro.

Urugvajac je gol odluke postigao u 19. minutu, kada je zakucao loptu u mrežu domaćina s 10 metara.

Malo šta je viđeno u nastavku utakmice. Najizgledniju šansu je imao napadač Rivera Rodrigo Mora na početku drugug poluvremena, ali njegov udarac zaustavio golman Boke Agustin Orion.

Boka nakon 24 kola ima 52 boda, a River peti sa 41. Do ovog kola je lider bio San Lorenco, ali je u subotu poražen od Atletiko Urakana.