Rudar je razbio Sutjesku (4:1) i sa 14 bodova pobjegao najbližim konkurentima
6 komentar(a)
Rudar, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 12.09.2015. 16:13h

Šampion je na vrhu, i to sam - u derbiju 6. kola, Rudar je razbio Sutjesku (4:1) i sa 14 bodova pobjegao najbližim konkurentima.

Pljevljaci su pod Golubinjom poveli preko Živkovića u 7. minutu, a već u 12. je izjednačio Karadžić.

To je bilo sve od prvaka Crne Gore iz 2013. i 2014. godine - tim Mirka Marića je već do poluvremena riješio stvari pogocima golmana Radanovića iz penala u 22. i Markovića u 33. minutu, koji je u 64. i postavio konačnih 4:1.

U drugom velikom derbiju 6. kola, Mladost je konačno pobijedila Budućnost u šampionatu nezavisne Crne Gore.

Nakon 19 poraza i četiri remija, tim sa Cvijetinog brijega je slavio sa 3:1 i prekinuo najenugodniju tradiciju u našem fudbalu.

Golove za tim Nikole-Peca Rakojevića su dali Šćepanović u 1, Raičević u 52. i Novović u 75. minutu, a sve što je najveći crnogorski klub uspio da uradi je da izjednači preko Nikača u 39.

Zeta, koja je do ovog kola dijelila 1. mjesto sa Rudarom, ubjedljivo je poražena od Grblja u Radanovićima.

Najbliži pratilac šampiona je iznenađujuće, ali i sasvim zasluženo, Dečić - Tuzani su na svom terenu savladali Petrovac sa 3:1 i sada imaju 13 bodova, jedan manje od Pljevljaka.

Rezultati 6. kola

Rudar - Sutjeska 4:1 (Živković 7, Radanović 22. penal, Marković 31, 64 - Karadžić 12)

Budućnost - Mladost 1:3 (Nikač 39 - Šćepanović 1, Raičević 52, Novović 75)

Dečić - Petrovac 3:1 (Lakićević 9. penal, Ljuljđuraj 34, 42 - Kapisoda 71)

Grbalj - Zeta 4:1 (Vukčević 29, 88, Tučević 49, Kopitović 57 - Bjedov 72)

Mornar - Bokelj 0:1 (Nikezić 15)

Iskra - Lovćen 0:0