Petrovac bolji od Mornara

Petrovčani slavili protiv Barana koji nakon pet kola imaju samo bod
Milorad Malovrazić, Foto: Radoje Milić
Ažurirano: 30.08.2015. 21:36h

Petrovac je konačno želio trijumf pred domaćim navijačima, Mornar je tražio izlaz iz rezultatske i igračke krize.

I moglo bi se reći da su u željenom gotovo uspjeli i jedni i drugi, a na kraju se radovao domaćin koji je slavio sa 2:1.

Istini za volju, ni u četvrtom uzastopnom kolu, Barani nisu stigli do bodova, ali im je za utjehu najbolja partija ove sezone. Naročito ona u prvom poluvremenu.

Domaći su zaigrali znatno bolje u nastavku i pored igračkog deficita stigli do važnih bodova za sam vrh tabele.

"Mornar ima dobru ekipu, bili su bolji rival u prvom poluvremenu, ali je u drugom viđena drugačija priča na terenu. Rekao sam na odmoru mojim momcima da su upravo ovo utakmice koje pokazuju koja ekipa je spremna za vrh tabele, i drago mi je da smo stigli do važnog trijumfa", rekao je trener Petrovca Milorad Malovrazić.

A gosti jesu bolje ušli u meč.

Već u 4.minutu Ivanović je upotrebljivim centaršutem pokušao da uposli Vujačića koji je zakasnio.

Nekoliko minuta kasnije i Koreanac Kim je šutirao sa distance, lopta je nakon odbitka završila u korneru.

Kopitović je u 11. minutu udarcem glavom najavio blistavo golgetersko veče, ali je umalo bio neprecizan.

I iz prve prave izgrađene akcije, Petrovac je stigao do prednosti.

Kajević je po desnoj strani odradio sjajan posao i praktično "servirao" Borisu Kopitoviću gol na tacni, a mladi napadač je rutinski sa deset metara prevario Ivanovića.

Radost domaćih, međutim, nije dugo trajala. Nakon proigravanja Kima, udarac Jovana Vučinića završio je baš na onom mjestu na kojem je želio da završi njegov pokušaj.

"Igrali smo dobro, ali smo i ovoga puta ostali bez bodova. Iskoristićemo pauzu u šampionatu da ispravimo neke stvari koje nisu bile dobre. Mislim da se momcima ne može puno toga zamjeriti, i ne bih

rekao da treba da radimo na kondiciji. Moj je utisak da moramo da radimo na psihološkom planu", kazao je pomoćni trener Mornara Željko Mrvaljević, koji je u odsustvu stratega Rudolfa Marčića zbog suspenzije predvodio ekipu sa klupe.

U nastavku je viđeno malo zatišije, i prva prilika za Petrovac na isteku 56.minuta.

Kalačević je u svom maniru pokušao sa distance - nije bilo opasnosti za Ivanovića.

Deset minuta kasnije domaći su ostali sa igračem manje - zbog drugog žutog kartona Vujović je morao ranije na tuširanje.

I pored deficita u polju, tim Milorada Malovrazića je odgovorio na najbolji mogući način.

Igrao se 72. minut, a nova dobra koprodukcija Kajević-Kopitović donijela je i konačan rezultat.

Daroviti napadač je utrčao između defanzivaca Barana na proigravanje defanzivca i sproveo loptu u mrežu po drugi put.